دکتر محمدباقر اصغری آقامشهدی

مشاور حقوق متخصص

درباره من
من محمدباقر اصغری آقامشهدی ، فارغ التحصیل دوره دکترای حقوق فناوری اطلاعات دانشگاه تیلبورگ هلند و بلونیا ایتالیا هستم. در حال حاضر هم به عنوان استاد مدعو در دانشگاه شهید بهشتی (ره) در تهران دروس حقوق فناوری اطلاعات و حقوق استارتاپها رو درس میدم... در کنار کار آکادمیک ، علاقمند به ارایه مشاوره تخصصی حقوقی و قراردادی به کسب و کارهای متوسط (SME) , و بزرگ هستم. زمینه علاقه ام شامل موارد زیر هست: حقوق مالکیت فکری حقوق فناوری اطلاعات حقوق تجارت بین الملل حقوق تجارت الکترونیک دعاوی تجاری و قراردادی حقوق استارتاپها حقوق سرمایه گذاری
تحصیلات
سابقه کار
Research Fellow
European commission
CIRSIFD
ICT Law Visiting Researcher
مدیرعامل
موسسه حقوقی بین المللی پایاداد
مدیر حفاظت از مالکیت فکری و صیانت از داده
سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی
خدمات وکالتی
پاسخ به سوالات
با سلام ما شاکی پرونده ای با موضوع دسترسی غیر مجاز و نفوذ در سیستم های شرکت نزد دادگاه جرایم رایانه ای در حال رسیدگی داریم که مضنون یکی از اعضای شرکت است که مدارک و مستندات پلیس فتا مبنی بر ورود غیر مجاز به سیستم ها ضمیمه گردیده است. در حال حاضر دادگاه موضوع را به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع داده است. در صورت دسترس نبودن سرور هایی که لاگ سیستم قبلا بررسی شده اند چگونه می توانیم فرایند دادرسی را ادامه و پیگیری نماییم. ضمنا پرونده به دلایل نامعلوم که ما حدس می زنیم عمدی باشد از سال ۱۳۹۵ باز می باشد. لطفا راهنمایی بفرمایید.
مشاهده پاسخ

سلام دوست گرامی. پلیس فتا در صورتی که در فرایند دیجیتال فارنزیک (جمع آوری مستندات و دلایل فنی) کلیه اطلاعات رو به درستی جمع آوری کرده باشند احتمالا موضوع برای کارشناس راحت تر هست برای بررسی. . در صورتی که موضوع دسترسی غیر مجاز را نتوانید اثبات کنید عملا پرونده به نتیه نمی رسد. تمام تلاش خودتون رو داشته باشید تا کارشناس با برسی لاگ ها و مستندات از قبل تهیه شده بحث دسترسی رو تایید کند.