بشرا حقیقی نسب

وکیل پایه یک - کانون وکلا

درباره من
بشرا حقیقی نسب فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه شهید بهشتی در مقطع کارشناسی و گرایش حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران پردیس فارابی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. فعالیت بنده در زمینه امور حقوقی از سال 90 آغاز و در حال حاضر وکیل پایه یک در کانون وکلای دادگستری مرکز هستم.
تحصیلات
کارشناسی
حقوق
شهید بهشتی
کارشناسی ارشد
حقوق جزا و جرم شناسی
تهران (پردیس فارابی)
سابقه کار
مشاور امور حقوقی و امور مهاجرت
موسسه حقوقی ملک پور
رئیس هیئت مدیره
موسسه حقوقی سایه گستران عدالت پارس
مشاور امور حقوقی و امور مهاجرت
موسسه حقوقی سایه گستران عدالت پارس
پاسخ به سوالات
سلام خسته نباشيد من كارم تو دادگاهه و دادخواست مهريه دادم طلاهامو ازم گرفتن من چجوري ميتونم اثبات كنم كه طلاهام دست خودشونه ؟!و اينستا باز كردم عكس خودمو گذاشتم با شال ميتونه منو محكوم كنه يا شكايتي درباره اين ميتونه بكنه؟!
مشاهده پاسخ

با سلام در مورد اثبات مالكيت طلاها... ارائه مداركي همچون فاكتور خريد و يا استفاده از شهادت شهود به شما كمك خواهد كرد. در رابطه با سوال شما مربوط به طلاق ... هرچند طلاق از ناحيه زوجه در دادگاه به راحتي امكان پذير نيست اما با استفاده از مدارك پزشكي كه در دسترس داريد و مستندات ديگر به نظر تا حدودي بتونيد اين امر رو تسهيل كنيد. و در مورد سوال مربوط به تصاوير شخصي اتان در فضاي مجازي... در صورتي كه با رعايت شئونات اسلامي باشد و از موارد خلاف شان و عرف تقلی نشود، به نظر شكايت ايشان راه به جايی نخواهد برد

سلام وقت بخیر بنده به موجب دست نوشتی که با شریکم تنظیم شده بود مبلغ بدهی رو به ایشون پرداخت کردم و سندی در خصوص پرداخت بدهی از طرف اینجانب بر حسب دوستی قدیمی که داشتیم نگرفتم اما بعد از گذشت یک سال ایشان مبلغ بدهی را برای بار دوم از بنده مطالبه نمودند با اینکه خود ایشون از تسویه حساب کاملا مطلع هستند ضمنا بدهی رو من در خارج از کشور و نقدا به ایشان تقدیم کردم ممنون میشم اگر راهی برای اثبات گفته ها و نیز چگونگی دفاع از خودم رو واضح بفرمایید.
مشاهده پاسخ

سلام اینکه چنین نوشته ای همچنان پس از پرداخت مبلغ در اختیار شریکتون هست، بدین معناست که انگار شما هنوز به اقرار خودتون بدهکار ایشون هستین. شما برای اثبات حرفتون نیاز به مدارکی از جمله دست نوشت یا فیش واریزی دارید اثبات پرداخت نقدی معمولا کار سختی است.

با سلام و خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم مارو به جرم شرب خمر گرفتن و رای دادگاه مبنی بر اقرار فردی به 80ضربه شلاق حدی هستش ایا راهی وجود دارع تو دادگاه تجدیدنظر از این تعداد کم بشع یا تبدیل به جریمه نقدی بشه؟
مشاهده پاسخ

با سلام میزان مجازات جرایم حدی که در شرع تعیین شده مثل شرب خمر توسط قاضی دادگاه قابل تغییر نیست. تنها در صورتی جرم ارتکابی از جانب شما در دادگاه قابل نقض هست که برای قاضی نسبت به عمل ارتکابی شک و شبهه ای وجود داشته باشه و یا ادعای شما مبنی بر عدم آگاهی از عمل انجام شده و یا اینکه اقرار شما در اثر زور و شکنجه بوده بر قاضی دادگاه ثابت بشه. اگر اقرار اولیه شما در مرحله دادگاه ( نه دادسرا) بوده باشه. نقض رای بعید به نظر میرسه