فاطمه رزقی شهرودی

وکیل پایه یک - کانون وکلا

درباره من
فاطمه رزقی شهرودی/ وکیل پایه یک دادگستری از سال 1389/ مقطع کارشناسی حقوق از دانشگاه مازندران بابلسر/ مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی از دانشگاه تربیت مدرس تهران.
تحصیلات
کارشناسی
حقوق
دانشگاه مازندران بابلسر
کارشناسی ارشد
حقوق کیفری و جرمشناسی
دانشگاه تربیت مدرس
دکترا
حقوق جزا و جرمشناسی
دانشگاه آزاد اسلامی
سابقه کار
مدیر اجرایی و هم بنیان گذار
موسسه حقوقی بین المللی پایاداد
هم بنیان گذار
سامانه تنظیم قرارداد دادبانک
هم بنیان گذار و مدیر بخش وکالت
دادیاب
وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلا از سال 1389
پاسخ به سوالات
سلام خسته نباشيد من كارم تو دادگاهه و دادخواست مهريه دادم طلاهامو ازم گرفتن من چجوري ميتونم اثبات كنم كه طلاهام دست خودشونه ؟!و اينستا باز كردم عكس خودمو گذاشتم با شال ميتونه منو محكوم كنه يا شكايتي درباره اين ميتونه بكنه؟!
مشاهده پاسخ

سلام، برای اینکه اثبات بکنید طلاهاتون در اختیار ایشون هست میتونید از شهادت خونوادتون که در جریان این موضوع هستن استفاده کنید، اما اثباتش خیلی به کارتون نمیاد، وقتی حکم مهریه اومد اگر مال داره ، یا حقوق داره توقیف میکنید، اگر نداره اعسار میده و اگه اعسارش ثابت بشه هرچند ماه سکه به شما میده بابت مهریه. اگر عکستون مناسب باشه نه ولی سعی کنید اگر با شال هم هست خیلی جلب توجه نکنه تا مسیر دادگاهتون تموم بشه.

با عرض سلام من و خواهران و تنها برادرم در ملکی شریک هستیم منافع طی صلح عمری در اختیار مادر من هست و خرید پ فروش هم با رضایت مادر باید باشه حالا همه میخواهیم بفروشیم اما برادرم اصلا راضی نمی شود و اسباب زندگیش در ملک ریخته می خواهیم خلع ید از ملک مشاع کنیم و حتی ملک پلمب کنیم اما نمی خواهیم از طریق دادگاه ملک را بفروشیم وکیلی برای این فرایند خلع ید برادرم میخواهیم ممنون از زحمت شما
مشاهده پاسخ

سلام برای گرفتن وکیل باید به قسمت پرونده های وکالتی دادیاب برید و وارد قسمت پرونده های حقوقی ملکی بشید و از بین وکلای معرفی شده با دیدن قیمت ها و رزومه های اونها وکیلتون رو برای این موضوع انتخاب کنید.

https://www.daadyab.com/ServiceCategory/agrarian-lawsuits-services اینم لینکش که راحتتر پیدا کنید.

سلام وقت بخیر متشکر از راه اندازی سایتتون اگر در یک ملک تجاری مالک اعیانی و سرقفلی بخواهد شغل خود را تغییر دهد نیاز به اجازه مالک دارد یا خیر لازم به ذکر است ملک مذکور عرصه و اعیان میباشد یعنی مالک زمین حدود ۵۰ سال پیش حق ریشه و کشاورزی و دسترنج از آن ملک را به شخصی واگذار نموده است شخص خریدار هم در آن بنای تجتری ساخته است که هم صاحب اعیان و هم سرقفلی میباشد متشکرم
مشاهده پاسخ

سلام. اگر منظور شما این هست که فردی حق ریشه و کشاورزی و دسترنج زمینی و به فردی واگذار کرده اما اون شخص برخلاف تعهدات عمل کرده و در اون زمین املاک تجاری ساخته و در حال حاضر خودش رو مالک اعیان و سرقفلی اون املاک میدونه باید بگم که صد در صد برخلاف تعهد عمل کرده. اما با توجه به اینکه اونچه که به اون شخص واگذار شده حق نسق یا حق تصرف یا حق زارعانه یا حق کسب و پیشه کشاورزی و عناوین دیگه ای که بسته به مناطق مختلف عناوین متفاوتی داره باید بگم که میبایست کلیه اسناد و مدارک شما مثل قرارداد تنظیمی در صورت موجود بودن، شهادت شهود، عرف منطقه، مدت زمان واگذاری حق زارعانه و ... مورد بررسی قرار بگیره تا ببینیم از چه طریقی اقدام کنیم که بتونید به موفقیت و حق و حقوقتون برسید.