مریم احمدی

وکیل پایه یک - مرکز وکلای قوه قضائیه

درباره من
وکیل پایه یک دادگستری با بیش از شش سال سابقه‌ی کار موثر در خصوص پرونده‌های قضایی به خصوص در زمینه‌ی ملکی و قراردادها می‌باشم. دارای مدرک کارشناسی ارشد در گرایش حقوق خصوصی بوده و دو مقاله‌ی علمی ثبت شده دارم.
تحصیلات
کارشناسی ارشد
حقوق خصوصی
غیرانتفاعی ادیب مازندران
سابقه کار
وکیل پایه یک دادگستری
۸ سال سابقه وکالت
خدمات وکالتی
پاسخ به سوالات
سلام وقتتون بخیر، پدر بنده زن دومی داره که از آن زن بچه هم دارد ، زن دوم مهریه اش را گذاشته اجرا و پدر بنده چیزی از خودش جز یک ماشین ندارد که برای مهریه هم کافی نیست ، سوال بنده این است آیا آن زن میتواند مهریه اش را از من و برادر ومادرم ( زن اول پدر) طلب کند چون برادر و مادرم خانه و زمین چندتا دارن و بنام خودشون است ؟ پدرم در قید حیات است ولی توان پرداخت مهریه ندارد.
مشاهده پاسخ

با سلام. مهریه در واقع دینی هست که بر عهده پدرتان می‌باشد و زن دوم نمی‌تواند ان را از برادر یا مادرتان مطالبه کند.

سلام سال ۹۴ کامیونی را شریک شدم به سهم ۲ دانگ در سال ۹۶ با همان شریک کامیونی گرفتم به سهم ۵ دانگ من در مجموع از ۱۲ دانگ ۷ دانگ و شریکم ۵ دانگ حساب و کتاب کامیون اول کامل مشخص نبود. شریکم پای حساب نمیومد.سال ۹۶ که کامیون جدید رو گرفتیم بابت حساب و کتاب کامیون اول شریکم ۴۵ میلیون به حسابم ریخت. زبانی توافق کردیم که بعد یه مدت کامیون ها جدا بشه و من ۶ دانگ و اونم ۶ دانگ بشه. البته من ۱ دانگ طلبکار میشدم. برا همین مبلغ ۴۵ رو که ریخت حرفی نزدم و مابقی رو برنگردوندم. تا سال ۹۷ برا ماشین اول همه ش منو بدهکار میکرد و منم اونو بدهکار میکردم. تا کار رسید به حسابرس و حرف من شد. و من ۱۲ میلیون طلبکار شدم. و مابقی پول که ۳۳ تومن بود رو خرج کردم. اصلا جواب نمیداد به اینکه جدا بشیم. شکایت کردم. بابت حساب و کتاب دو تا ماشین و اینکه ماشینا رو دادگاه بفروشه تا جدا بشم. قیمت کامیونا نجومی رف بالا. سال ۹۶ قیمت یه دونگ کامیون من ۲۷ تومن بود و الان صد به بالا. حالا ایشون ادعا کردن که پولی که به حسابم ریخته شده برا دو دانگ کامیون بوده. دادگاهم گفته مدرک بیارم که ۴۵ میلیونو طلبکارم. در صورتی که ۱۲ بیشتر طلبکار نیستم. البته توی سند کامیونا من همون ۲ و ۵ شریکم. میخوام بدونم درسته حرفش یا از بند پ داره استفاده میکنه؟ و اگه حرفش درست نیس چکار باید بکنم. هر دومونم وکیل داریم
مشاهده پاسخ

با سلام. اگر شما برای دادگاه مدرک ارائه نکنید که از ایشان ۴۵ میلیون را طلبکار بودید اماره بر این می‌شود این مبلغ را بابت سهم کامیون دریافت کردید مگر اینکه ثابت کنید بابت سهم شما از کارکرد کامیون بوده است. اگر قرار بر این شود که کامیون بین شما تقسیم شود به دلیل غیرقابل تقسیم بودن، به قیمت روز کارشناسی می‌شود و به نسبت سهم پرداخت صورت می‌گیرد.

سلام وقت بخیر خانم کریمی هستم از شیراز در مورد یک پرونده که شروع قضیه ما برسر لجبازی شروع شد واسه دوستم که نه سال باهم دوست صمیمی و رفت و امد خانوادگی داشتیم الان ی کدورتی بین ما افتاده و از من شکایت کرده منم البته اشتباه کردم تو اینستاگرام به نامزدش گفتم این دوستم بدرد تو نمیخوره حیف شما هست برو دنبال زندگی ات البته داشتم این امتحان میکردم ببینم واقعا دوست امو دوست داره یا نه ولی همینجوری صحبت ها ادامه دادم تو گالری اسکرین شات دوستم برام فرستاده دارم گفت چرا به نامزد من اینجوری گفتی البته مستقیم با من حرف نزده به ی دوست دیگری که بین ما مشترک ما هست فرستاده گفته توقع نداشتم فاطمه اینا بگه. حالا نامزدیش بهم خورده و از من شکایت کرده و اسکرین شات ها نامزدش گرفته ولی من نمیدونستم که بهانه دادم دست اش و برده نشون دوستم و خانواده اش داده و گفته دوست صمیمی ات اینا گفته حالا که دوس پسر داشتی من دیگر ادامه نمی‌دهم ولی من هدفم امتحان بود البته اینا نه عقدی کردن نه مراسمی تو اینستا از نامزدش پرسیدم امیر اسم اش هست گفتم مراسم هم گرفتیدگفت تو مرحله اشنایی هستیم گفتم عقد کردی به نامزدش گفت نه خانواده هامون در یک سطع نیستیم و هنوز هیچی مشخص نیست یک سیب بیندازی بالا هزارتا چرخ میخوره گفتم سه سال دوستی هنوز نشناختی گفت نه هنوز شناخت ندارم نامزدش استاد دانشگاه هست وقتی اینجوری گفت منم ناراحت شدم و پیش خودم گفتم نکنه دوستم مرضیه داره اذیت میکنه و سرکارش گذاشته و منم از دوستم مرضیه بد گفتم که ببینم واقعا دوست اش داره یا نه همش امتحان بود اونم بهانه داد دست اش که دوست صمیمی ات گفته تو دوست پسر داری و دیگر به این رابطه ادامه نمیدم و رفته. و دوستم نیومد از من سوال کنه که جریان چی بوده مستقیم رفته کلانتری از من شکایت کرده که من خیلی ترسیدم نرفتم کلانتری اخه اینجور جاها من نرفتم حالا نامه اومده برای شورای حل اختلاف برای روز دوشنبه، 21ساعت سه بعد از ظهر. میخواستم راهنمایی ام کنید. با تشکر
مشاهده پاسخ

با سلام. عدم شرکت در شورای حل اختلاف یا دادگاه به ضرر شماست و مرجع قضایی با مدارک ارائه شده از سوی طرف مقابل، می‌تواند شما را محکوم کند. البته شورای حل اختلاف بیشتر برای صلح و سازش بین طرفین است و می‌توانید از این فرصت برای رفع سوء تفاهم یا صلح اقدام کنید. به هر حال افشای اسرار دیگران یا ارائه مطالب خلاف واقع حتی در فضای مجازی قابل پیگیری قضایی است.