ابراهیم ثابتی

وکیل پایه یک - کانون وکلا

درباره من
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، عضو کانون وکلای دادگستری استان قزوین - سابقه وکالت از سال 1391-مشاور حقوقی در امور کیفری و جرایم - مشاور حقوقی در امور حقوقی و قراردادها-مشاور حقوقی در زمینه اسناد تجاری ( چک ، سفته و ... )شرکت ها و قراردادهای تجاری-مشاور حقوقی در امور ثبتی و ملکی-مشاور حقوقی در خصوص امور خانواده
تحصیلات
سابقه کار
وکیل پایه یک دادگستری
پاسخ به سوالات
سلام من پدرم فوت کرده و سه خواهر دارم که دو خواهر از مادر جدا هستند و ازدواج کردند, من و خواهر کوچکترم مجرد هستیم و مادرم هم در قید حیات هست اما مادر دو خواهر ناتنی فوت کردند. پدرم دو خونه یکی از خونه ها ۵۸ متر و یکی دیگه از خونه ها ۴۰۰ متر و ۳۷۵۰ متر زمین کشاورزی . مهریه مادرم 21 سال پیش یک ملیون و پونصد هزار تومنه و مهریه مادر دو خواهر 1000متر زمین کشاورزی . خواهر های ناتنی میخواهن شکایت کنند . ما باید چه کنیم ? اگر شکایت بشه چه اتفاقی می افته?
مشاهده پاسخ

ضمن سلام خدمت دادجوی گرامی، بر اساس قوانین و مقررات از اموالی که از متوفی به جا مانده (ماترک) تمامی وراث به نصاب مشخص ارث میبرند و پیش از تقسیم ترکه (اموال) دیون متوفی از اموال کسر می گردد. بنابراین مهریه زوجه ها در صورتی که مطالبه شود جزء دیونی است که از سهم تمامی وراث کسر خواهد شد. شما میتوانید ضمن بهره مندی از کمک حرفه ای و تخصصی همکاران وکیل دادگستری نسبت به مطالبه مهریه قانونی اقدام کرده و در خصوص الباقی اموال نیز با طرح دعوی تقسیم ماترک و یا دعاوی مرتبط دیگر نسبت به حل و فصل اختلاف پیش آمده اقدام نمایید.

با عرض سلام و ادب خدمت شما یک خانمی در تاریخ ۶ شهریور از دفترخانه ازدواج نامه برای ثبت به منظور به اجرا گذاشتن مهریه اش دریافت میکند و نامه دفترخانه را به ثبت تحویل داده و از طریق پست نیز به همسرشان ابلاغ می شود. اون خانم از ثبت استعلام‌ میگیرد مبنی بر اینکه این آقا دو طبقه منزل مسکونی به نامشان است و سپس ثبت نامه به پلیس راهور و بانک ها نیز می دهد که استعلام اتومبیل ایشان هم از پلیس راهور تایید می شود. اما در تاریخ ۱۰ شهریور همسرشان منزل را به نام پسرش انتقال می دهد. آیا می توان در دادگاه ابطال سند و معامله به قصد فرار از دین را با توجه به این قرائن و شواهد درخواست نمود.
مشاهده پاسخ

با سلام خدمت دادجوی گرامی، امکان طرح دعوی بطلان معاملات و ابطال اسناد به جهت معامله ی به قصد فراز از دین وجود دارد ولیکن سختی و سهولت رسیدن به نتیجه ی مورد نظر شما به نسبت مستندات دعوا می تواند متغییر و متفاوت باشد.

سلام خسته نباشید ببخشید من با همسرم مشکل داشتم و برای طلاق اقدام کردم و وکیل گرفتم و پیش پیش پنج میلیون ازمون گرفت و فقط یه ابلاغیه برامون صادر کرد و دوسه بار بهمون مشاوره داد و الان با همسرم اشتی کردم و میخوام به زندگی برگردم ایا قانونا پولمو میتونم ازش بگیرم؟ پولمو میتونه نده؟ راهنمایی کنید لطفا. ممنون
مشاهده پاسخ

سلام خدمت دادجوی گرامی، پاسخ به پرسش های شما منوط به مطالعه قرارداد مالی و اطلاع از توافقات میان شما و وکیلتان است و توصیه می شود نسبت به انجام یا عدم انجام تعهدات مالیتان به وکیل خویش مراجعه و حضوراً نسبت به استرداد یا عدم استرداد وجوه پرداختی و یا پرداخت یا عدم پرداخت الباقی مبالغ گفتگو و مصالحه نمایید.