درخواست طلاق توافقی | دادخواست طلاق توافقی

درصورتی که زوجین در موضوع جدایی توافق داشته باشند، دادخواست طلاق توافقی یکی از راه های جدایی با کمترین هزینه و زمان ممکن خواهد بود. طرفین می بایست پیش از طلاق در کلیه موارد از جمله اجرت المثل، مهریه، حضانت فرزند و ... به توافق رسیده باشند. این نوع طلاق نیازمند گواهی عدم انصراف از طلاق خواهد بود. برای انتخاب بهترین وکلا در این حوزه در تهران می توانید با کلیک بر روی کادرهای ذیل با توجه به هزینه های اعلامی در طلاق توافقی، درخواست طلاق توافقی خود را ثبت نمایید.

در صورتی که تمایل دارید طلاق توافقی شما توسط دو شخص از وکلای متخصص سامانه، بدون حضور طرفین و با قیمت ویژه انجام گردد به بخش طلاق توافقی فوری در ویژه های دادیاب مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل طلاق توافقی توصیه می‌شود حتما مقاله " مراحل طلاق توافقی ؛ از توافق تا اجرا " مطالعه شود

خدمات دادیاب

طلاق توافقی یکی از دعواهای رایج دادگاه های خانواده است، که مستلزم تخصص و تجربه وکیل خانواده می باشد. به طوری که خیلی از زن و شوهرها ترجیح می دهند مسیر سختی که طلاق های دیگر دارد را متوقف کنند و بدون اینکه بخواهند وقت، انرژی و عمرشان را در راهروهای دادگاه های خانواده تلف کنند به زندگی زناشویی ناموفق خود پایان دهند و به جای آن از طریق توافق و مذاکره برای طلاق توافقی اقدام کنند. بنابراین زن و شوهر برای اینکه بخواهند از طریق طلاق توافقی به زندگی مشترکی که دارند پایان بدهند باید دادخواست طلاق توافقی تنظیم کنند و در مورد کلیه مسائلی که مربوط به زندگی مشترک و بعد از آن است و همینطور در خصوص حق و حقوق قانونی که دارند تعیین تکلیف کنند تا درخواست طلاق توافقی آن ها توسط دادگاه ها به نتیجه برسد و بتوانند به خواسته خود که همان جدایی بی دردسر است برسند.  بنابراین اگر شما هم تصمیم دارید با توافق از همسر خود جدا شوید می توانید با ما همراه باشید. در زیر به سوال های شما که عموما در خصوص طلاق توافقی و درخواست طلاق توافقی پرسیده اید پاسخ داده ایم:

چگونه بی دردسر و در سریع ترین زمان ممکن از همسرم جدا شوم؟

طلاق توافقی یکی از بی دردسر ترین راه ها برای جدایی زن و شوهرها است. برای اینکه زن و شوهر بتوانند بدون دردسرهای حضور در دادگاه ها و کشمکش های موجود در سایر طلاق ها از یکدیگر جدا شوند می توانند با تفاهم و توافق در همه مسائل قانونی خود از یکدیگر جدا شوند.

چه کسی می تواند درخواست طلاق توافقی مطرح کند؟

زن و شوهر بعد از توافق در مورد کلیه مسائل قانونی می توانند جهت طلاق توافقی اقدام نمایند. اگر در همه موارد با یکدیگر به توافق برسند می توانند درخواست طلاق توافقی کنند در غیر اینصورت باید از طریق سایر طلاق ها اقدام نمایند که پروسه زمانی طولانی تری نسبت به طلاق توافقی دارد.

در تنظیم دادخواست طلاق توافقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

تنظیم دادخواست طلاق توافقی باید بر اساس توافق زن و شوهر باشد و زن و شوهر باید در خصوص تمامی مسائل مورد نظر خود توافق داشته باشند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

درخواست طلاق توافقی را باید به کدام مرجع تحویل دهم؟

بعد از اینکه زن و شوهر تصمیم گرفتند از طریق طلاق توافقی از هم جدا شوند می بایست با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنند. البته قبل از حضور در دادگاه باید اقدامات مربوط به مشاوره را نیز انجام داده و گواهی عدم امکان سازش دریافت کنند.

درخواست طلاق توافقی بدون مراجعه به مشاوره امکانپذیر است؟

خیر، یکی از تشریفات طلاق توافقی مراجعه به مشاوره و دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق است.

برای مشاوره طلاق توافقی چگونه باید اقدام کنم؟

جهت مشاوره طلاق توافقی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

http://zaman.behzisti.net/

اگر همسرم از طلاق توافقی منصرف شود چه باید بکنم؟

درخواست طلاق توافقی یک درخواست دو طرفه و براساس توافق است. اگر یکی از زوجین از طلاق توافقی منصرف شوند طلاق غیر توافقی است و اگر زن و شوهر تمایلی به ادامه زندگی مشترک ندارند باید از طریق انواع دیگر طلاق اقدام نمایند که پروسه زمانی طولانی تری نسبت به طلاق توافقی دارند.

اگر زن یا شوهر دادخواست طلاق توافقی را امضا نکنند چه خواهد شد؟

دادخواست طلاق توافقی باید به امضای زن و شوهری که در جایگاه خواهان است برسد. در هر صورت هردوی آنها باید در جلسه دادگاه حاضر شده و صورتجلسه طلاق توافقی دادگاه را امضا کنند. در صورت عدم حضور هر یک از آنها دادگاه دادخواست طلاق توافقی را رد خواهد کرد.

اگر همسرم بعد از اینکه رای دادگاه طلاق توافقی صادر شد جهت طلاق اقدام نکرد چه کنم؟

بعد از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش)، طرفین سه ماه فرصت دارند تا برای اجرای صیغه طلاق به دفاتر طلاق مراجعه کنند درغیر اینصورت رای طلاق توافقی بی اعتبار خواهد بود.