طلاق از طرف مرد

هر ازدواجی فارغ از مسائل احساسی و حتی قانونی ممکن است موفق نباشد و زوج نیز بخواهد به آن خاتمه دهد، در این صورت امکان طلاق از طرف مرد وجود خواهد داشت. شما در این بخش می توانید درخواست طلاق از طرف مرد را در هر مرجله از پرونده خود ثبت نمایید تا بتوانید با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طلاق از طرف مرد، مقاله "شرایط و مراحل طلاق از طرف مرد چیست و چه معایبی به همراه دارد" را مطالعه نمایید.

خدمات دادیاب

یکی از موضوعات مبتلا به جامعه در اختلافات خانوادگی بحث طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرف زوج است. درخواست طلاق از طرف مرد یک درخواست یک طرفه از طرف ایشان و بدون نیاز به رضایت خانم است. یعنی مرد به موجب قانون هر زمان که بخواهد می تواند از همسرش جدا شود و او را مطلقه و رها کند و به دنبال زندگی خود برود و بر خلاف طلاقی که ممکن است از طرف زوجه انجام گردد نیاز به دلیل و یا استفاده از اهرم فشارهای قانونی ندارد. این حقی است که به موجب شرع و قانون به مرد داده شده و نمی توان در هیچ شرایطی این حق را از او گرفت و یا نمی توان در ازدواج شرط کرد که طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرف زوج امکان نداشته باشد و این حق به صورت دائم قابل ساقط شدن نخواهد بود. در هر صورت پرونده های خانوادگی یک روند طولانی برای دریافت نتیجه مطلوب دارند و انجام این پرونده ها توسط خود شخص کار دشواری می باشد و نیاز به متخصص در این حوزه دارد. برای اینکه بتوانید مسیر درست را انتخاب نمایید باید از وکیل خانواده کمک بگیرید تا روند پرونده برای شما آسان تر پیش برود. بنابراین اگر به عنوان یک مرد قصد طرح درخواست طلاق از طرف زوج را دارید و می خواهید جهت طلاق از طرف مرد اقدام کنید و یا به عنوان یک زن می خواهید بدانید در این شرایط چه باید بکنید با دادیاب همراه باشید. در زیر به یک سری از سوال هایی که در خصوص طلاق از طرف زوج یا درخواست طلاق از طرف مرد عموما پرسیده می شود پاسخ داده ایم، در صورت نیاز ملاحظه بفرمایید.

در چه شرایطی می توانم درخواست طلاق از طرف زوج یا درخواست طلاق از طرف مرد مطرح کنم؟

به موجب قانون مرد هر زمانی که بخواهد می تواند همسرش را طلاق بدهد اما باید حق و حقوق قانونی زن را به او بپردازد.

آیا برای طلاق از طرف زوج، مهریه زن باید پرداخت شود؟

مرد می تواند به دادگاه درخواست طلاق از طرف زوج بدهد اما اجرای صیغه طلاق منوط به پرداخت مهریه و کلیه حقوق مالی زن و یا توافق با زن در این خصوص است.

 

اگر همسرم بخواهد بدون رضایت من و بدون دلیل جهت طرح درخواست طلاق از طرف مرد اقدام کند من چه کاری می توانم انجام دهم؟

 

طلاق از طرف مرد نیاز به دلیل قانونی ندارد و مرد می تواند هر زمان که بخواهد همسرش را طلاق دهد و شما فقط می توانید حقوق مالی خودتان را مطالبه کنید.

 

آیا طلاق از طرف زوج نیاز به مشاوره دارد؟

 

درخواست طلاق از طرف زوج نیاز به مشاوره ندارد اما زن و شوهر باید برای تعیین تکلیف نسبت به سازش یا عدم سازش به داوری ارجاع شوند.

 

آیا طلاق از طرف مرد نیاز به داوری دارد؟

 

بله یکی از تشریفات قانونی برای رسیدگی به درخواست طلاق از طرف مرد قرار ارجاع امر به داوری است.

 

آیا درخواست طلاق از طرف مرد در دوران عقد نیز امکانپذیر است؟

 

بله، چرا که مراسم عروسی یک نوع تشریفات بر اساس رسوم و عرف هر منطقه است و صرف عقد، ازدواج را پایدار می کند و تمامی حقوق و تکالیف زن و مرد برای آنها استوار خواهد بود مگر موارد استثنایی.