وکیل ملکی

در قوانین ما طبقه بندی خدمات ملکی وجود ندارد بلکه در میان عموم جامعه با توجه به اهمیت و ارزش زیاد این موضوع، طبقه بندی ویژه ای برای آن در نظر گرفته شده است و این بخش تلفیقی از حقوق قراردادها، تعهدات و سایر عناوین است و وکلای مشغول در این حوزه به وکیل املاک یا وکیل ملک شناخته می شوند. شما در این بخش وکیل متخصص امور ملکی و بهترین وکیل ملکی در تهران شهرستان‌ها را خواهید یافت.

یکی از دسته بندی های خدمات حقوقی که به دلیل ارزشمندی از دیرباز حساسیت زیادی را نسبت به خود جلب کرده است، خدمات ملکی است. به طور کلی هر پرونده ای که به نحوی به املاک مربوط باشد نیازمند وکیل ملکی متخصص است و گاهی اشتباهاتی هر چند جزئی می تواند منجر به بروز مسائل فراوان شود و مثلاً افراد را از منافع چشم گیری محروم نموده یا به آنان زیان های هنگفتی وارد سازد. به همین دلیل یکی از نیازهای مهم شهروندان یافتن وکیل ملکی، وکیل املاک یا وکیل متخصص در امور ملکی مناسب است و این دغدغه می‌بایست توسط حقوقدانان و فعالان عرصه خدمات حقوقی به صورت مناسب پاسخ داده شود و دادیاب کوشیده است تا این رسالت را در حد بضاعت ایفا نماید.

بهترین وکیل ملکی کیست؟

شاید هرگز نتوان به این سوال پاسخ داد که بهترین وکیل ملکی کیست اما می توان صفات، معیارها و ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی یا بهترین وکیل املاک را بر شمرد. بهترین وکیل ملکی فردی است که علاوه بر ویژگی های عام وکلای برتر همچون صداقت و ممارست، اشراف علمی و تجربه مدل‌های مختلف پرونده های ملکی را داشته باشد و تسلط لازمه به قوانین خاص وضع شده در این حوزه را در توشه معلومات خود حمل نماید. با این توضیح وکلای مختلفی را می‌توان به عنوان بهترین وکلای ملکی در نظر گرفت.

وکیل ملکی در تهران

در بسیاری از مواقع افراد به دنبال بهترین وکیل ملکی در تهران هستند و بر این باورند که به دلیل قیمت بالای املاک تهران، وکلایی که در این جغرافیا به فعالیت می پردازند توانمندتر از سایر وکلا هستند اما باید در نظر داشت که به دلیل سابقه و تاریخ فعالیت مناطق مختلف ایران عزیزمان، در بسیاری موضوعات از جمله موضوعات مرتبط با باغ ها، مزارع، زمین های زراعی، تعارض منافع با جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع و موارد متعدد دیگر، چه بسا وکلای سایر مناطق تجربیات بیشتری نسبت به وکلای تهران داشته باشند و البته این امر نافی تجربیات و توانمندی وکلای تهران نخواهد بود. شایان ذکر است که از نظر کاهش هزینه های وکالت یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر داشت نزدیکی مکانی وکیل با محکمه ای است که دعوی در آن جریان دارد. به عنوان مثال شاید اگر برای پرونده ملکی که در استان هرمزگان مطرح شده است از وکیل متخصص امور ملکی در تهران استفاده نماییم، هزینه های نهایی به مراتب سنگین تر از زمانی خواهد بود که از وکیل املاک یا بهترین وکیل ملکی بومی استفاده شود.

هزینه وکیل ملکی چقدر است؟

هزینه حق الوکاله وکیل ملکی بسته به عنوان پرونده و روند و ارزش ملک ممکن است متفاوت باشد و حق الوکاله وکلای مختلف در سامانه دادیاب بر اساس موضوعات به صورت شفاف برای شما به نمایش گذاشته شده است. کافی است با رجوع به قسمت وکالت پرونده شما و یافتن موضوع مورد نظر، به مقایسه حق الوکاله وکلای مختلف بپردازید.

چگونه از تجربه و تخصص وکیل متخصص امور ملکی آگاه شویم؟

برای آگاهی از تجربه و تخصص وکیل می توانید با مراجعه به صفحه کاربری هر دادگر و بررسی سوابق علمی و تحصیلی و همچنین سوابق شغلی ایشان، خیال خودمان را از میزان تجربه و تخصص ایشان راحت نماییم.

چگونه در سامانه دادیاب، وکیل ملکی متخصص را انتخاب نماییم؟

در هر یک از حوزه هایی که نیاز به وکیل ملکی دارید براساس لینک هایی که در بالای صفحه قرار دارد موضوع مورد نظر خود را انتخاب می کنید و بعد از آن پرونده شما در هر مرحله ای از دادگاه قرار دارد، از مطالعه پرونده گرفته تا صفر تا صد پرونده را می توانید به وکیل ملکی مجرب و متخصص سامانه مراجعه نمایید و پرونده خود را به وکیل سامانه بسپارید. نکته ای که باید مورد توجه کاربران سامانه قرار گیرد این است که اگر از سامانه پرداخت صورت گیرد و وکیل مورد نظر کار خود را به درستی انجام نداده باشد پشتیبانی سامانه نظارت کامل بر روند کار وکلا خواهد داشت، و اگر پرداخت خارج از سامانه صورت گیرد دادیاب هیچ پشتیبانی نسبت به عدم رضایت شما از وکیل نخواهد داشت.

نهایتاً باید بدانیم که قطع به یقین پرونده های ملکی از جمله حساس ترین و ارزشمندترین پرونده‌های مطروجه در دادگستری است و عدم استفاده از وکیل یا استفاده از وکیل با تجربیات غیر مرتبط ممکن است زیان گزافی بر ما وارد کرده یا منافع زیادی را از بین ببرد پس بهتر است با مشورت و تحقیق و بررسی دقیق به انتخاب بهترین وکیل ملکی بپردازیم.