قرارداد اختصاصی دادیاب با دادجوبان

ماده 1: تعاریف و اصطلاحات

معانی اصطلاحات به کار رفته در این قرارداد:

1-1: دادیاب: سامانه‌ای نرم‌افزاری است که بستر اتصال مستقیم دادجویان به دادگران متخصّص را با صرف حداقل هزینه و زمان مهیا می‌سازد.

1-2: نرم‌افزار: اعم از سامانه تحت وب و اپلیکیشن است که در تملک هم‌بنیان‌گذاران بوده و اذن محض استفاده از آن براساس شرایط مندرج در قرارداد حاضر به دادگران و دادجویان اعطا می‌شود.

1-3: دادجو: شخص حقیقی یا حقوقی است که با عضویت در دادیاب از خدمات آن به صورت حضوری و یا غیرحضوری بهره می‌جوید.

1-4: دادگر: حسب مورد موسسه حقوقی، مشاور حقوقی، وکیل مدنی یا وکیل دادگستری است که با عضویت در دادیاب پس از احراز هویت و بررسی تخصص، به ارائه خدمات حقوقی از طریق دادیاب براساس درخواست های دادجویان می‌پردازد.

1-5: حساب کاربری: حسابی شخصی است که دسترسی به آن پس از عضویت اشخاص در دادیاب، به منظور ارائه و یا دریافت خدمات حقوقی با رعایت موازین حریم شخصی به آنان اعطا می شود.

1-6: اعتبار: مبلغی است که اشخاص در حساب کاربری خود به منظور ارائه سرویس‌های دادیاب یا استفاده از آن‌ها ذخیره می‌کنند؛ این مبلغ از طریق واریز اینترنتی، کدهای هدیه و سایر روش‌های تعیین شده براساس مقررات دادیاب محاسبه و منظور خواهد شد.

1-7: متخصصین دادیاب: افرادی با مدرک مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های معتبر با شرط ارائه مشاوره در موضوعات مرتبط با گرایش ویا دارای تجربه کاری تأیید شده حداقل دو سال در حیطه موضوع مشاوره

ماده 2: طرفین قرارداد:

عبارتند از هم‌بنیان‌گذاران سامانه دادیاب اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی از یک طرف و دادجو از طرف دیگر.

ماده 3: مدت قرارداد:

از تاریخ عضویت اشخاص آغاز شده و تا زمانی که حساب کاربری ایشان از سامانه حذف نشده یا حسابشان توسط دادیاب مسدود نشده است، اعتبار خواهد داشت.

ماده 4: مبلغ قرارداد و شرایط پرداخت:

4-1 دادجو متعهد است که مبالغ نهایی مورد توافق را حسب قرارداد مستقل مالی منعقده با دادگر از طریق روش‌های پرداخت تعیین شده توسط دادیاب (پرداخت از طریق درگاه پرداخت دادیاب و یا از طریق پرداخت مستقیم به دادگر با دریافت رسید) به صورت کامل پرداخت نماید و از هر گونه ادعا نسبت به تغییر قیمت و یا تعدیل آن پس از آغاز کار خودداری نماید. در پرونده‌هایی که پرداخت به صورت مرحله‌ای صورت می پذیرد، مرحله اول پرداخت همزمان با انعقاد قرارداد مالی و به میزان 60 درصد از کل حق‌الوکاله، مرحله دوم پرداخت به میزان 20 درصد از حق الوکاله و پیش از جلسه رسیدگی بدوی و مرحله سوم نیز همزمان با صدور رأی قطعی و به میزان 20 درصد از کل حق‌الوکاله خواهد بود.

4-2 دادیاب سامانه‌ای است مبتنی بر فرهنگ فاخر و وزین اسلامی-آریایی ایران عزیزمان که راستی و اعتماد را مهمترین و اساسی‌ترین بنیان تعاملات میان افراد تلقی می‌نماید. لذا محاسبات را بر مبنای خوداظهاری توسط دادگر و دادجو و قرارداد مالی مستقل میان آنان لحاظ می‌نماید، لکن در صورت کشف فساد علاوه بر محق بودن دادیاب به انسداد دائمی حساب کاربری دادجو و دادگر متخلف، حق مطالبه سهم دادیاب از مبلغ راستین پرداختی به علاوه 50 درصد از آن به عنوان وجه التزام قراردادی از دادجو، محفوظ خواهد بود.

4-3 در صورتی که تا صدور رأی مرحله اول ورود دادگر(به عنوان مثال رأی بدوی) به هر دلیلی دعوی منتهی به سازش شده یا دادجو از اقامه یا ادامه دعوی منصرف شود، دادگر مستحق حق الوکاله همان مرحله (به عنوان مثال بدوی) مطابق با مبلغ مشخص شده در سامانه خواهد بود و دادجو محق به استرداد آن یا امتناع از پرداخت نمی باشد؛ همچنین چنانچه پس از صدور رای بدوی و تجدیدنظرخواهی، سازش صورت پذیرفته یا دادجو منصرف شود، تمام حق الوکاله می بیاست توسط دادجو پرداخت شود.

ماده 5: تعهدات:

5-1: تعهدات دادیاب:

5-1-1: دادیاب متعهد به ارجاع درخواست‌های دادجویان به دادگران مطابق با تخصص‌های اعلامی توسط ایشان، براساس امتیازات و ضریب همراهی دادگران در اولین فرصت می‌باشد.

5-1-2: دادگران همراه و فعال در دادیاب توسط این سامانه براساس رتبه اکتسابی به دادجویان معرفی خواهند شد.

5-1-3: دادیاب تمامی تلاش خود را جهت تمهید شرایط لازم و ارتقای دوره‌ای سامانه‌های نرم‌افزاری جهت استفاده بر تمامی دستگاه‌های کاربران و تسهیل روزآمد ارتباط آنان و دادگران مبذول خواهد داشت لکن تضمینی نسبت به اجرای آن بر تمام دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.

5-1-4: با توجه به بالا بودن کیفیت علمی تیم فنی و حقوقی دادیاب امکان پشتیبانی فنی و حقوقی از طریق واحد پشتیبانی مهیا است.

5-1-5: براساس عملکرد مناسب و ضریب همراهی دادجویان حسب تصمیمات هم‌بنیان‌گذاران دادیاب امتیازات ویژه‌ای به صورت دوره‌ای برای دادجویان لحاظ خواهد شد.

5-1-6: قیمت‌های درج شده در دادیاب براساس تحقیقات میدانی و مطالعات بازار صورت گرفته مطابق با عرف دادیاب تعیین شده است که قیمت‌های اعلامی مختص مراکز استان بوده و قیمت عرفی دادیاب در شهرستان‌های هر استان 30 درصد کمتر از قیمت‌های مراکز استان می‌باشد.

5-1-7: تمامی اطلاعات دادجویان به غیر از مواردی که حسب مورد جهت انجام درخواست‌های ایشان در اختیار دادگران قرار داده می‌شود، محرمانه تلقی شده و جز در موارد الزام توسط مراجع ذی‌صلاح یا موارد مندرج در خط مشی حریم خصوصی، در حد بضاعت مورد حفاظت قرار خواهد گرفت.

5-1-8: عنوان انتخابی دادخواست یا شکایت توسط دادجو، دادگر را محدود نساخته و دادگر بر اساس علم و تجربه شخصی و حسب صلاحدید بر مبنای استراتژی‌های وکالت، نسبت به انتخاب عنوان دادخواست یا شکایت و چگونگی طرح آن اتّخاذ تصمیم خواهد نمود؛ لذا کلیه مسئولیت‌های طرح اشتباه، ناقص ویا بی‌اثر شکایت یا دادخواست صرفاً متوجه شخص دادگر می‌باشد.

5-1-8: کلیه اختلافات حادث میان دادجو و دادگر و دادیاب بدواً از طریق واحد پشتیبانی ظرف مدت یک هفته کاری بررسی و حتی‌الامکان حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم حصول نتیجه موضوع از طریق ارجاع امر به هیأت داوری دادیاب مرتفع می‌گردد. رأی هیأت داوری برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

5-2: تعهدات دادجو:

5-2-1: دادجو متعهد است هم‌زمان با عضویت در دادیاب مدارک و اطلاعات درخواستی از جمله تصویر مدارک هویتی در صورت نیاز، شماره تماس ثابت و همراه و ایمیل و نیز در صورت درخواست دادیاب در آینده، اطلاعات تکمیلی را در اختیار دادیاب قرار داده و در صورت تغییر اطلاعات ارائه شده، مراتب را ظرف 24 ساعت به اطلاع دادیاب برساند. استفاده از خدمات و مزایای دادیاب منوط به تکمیل اطلاعات مزبور خواهد بود.

5-2-2: در صورت استعلام مبالغ قرارداد مستقل مالی توسط دادیاب از دادجو، دادجو متعهد به اعلام مبالغ و مراحل پرداخت به صورت صادقانه و با حسن نیت کامل خواهد بود. دادیاب صرفاً رسید پرداخت اینترنتی وجوه را به دادجویان ارائه می‌نماید و در سایر موارد دادگر مکلف به ارائه رسید دریافت وجه به دادجویان خواهد بود؛ رسیدگی به مطالبات و ادعاهای احتمالی دادجویان بدون رسید پرداخت امکان‌پذیر نخواهد بود.

5-2-3: دادجو متعهد است براساس موازین و قوانین و مقررات موضوعه منطبق بر قانون و عرف و شرع و اخلاق، امور ارجاعی خود در بستر دادیاب را تنها زمانی که به طور واقعی نیاز به اخذ خدمت حقوقی دارد ارجاع نماید، در صورت احراز ثبت درخواست‌های غیرواقعی توسط دادجو، حساب کاربری ایشان توسط دادیاب مسدود خواهد شد.

5-2-4: دادجو متعهد است حتی‌ا‌لمقدور پس از اخذ خدمت، نظر خود را به عنوان کاربر با رعایت اصول انصاف و حسن نیت و به صورت صادقانه، در سامانه درج نماید تا از این طریق وظیفه مسئولیت اجتماعی خود را در قبال ارشاد هم‌نوعان در انتخاب صحیح ایفا نماید.

5-2-5: دادجویان متعهد به تأیید یا عدم تأیید انجام مراحل اجرایی امور ارجاعی در صورت جویا شدن موضوع توسط پشتیبانان دادیاب، به ایشان خواهند بود، در غیر این صورت دادیاب بر مبنای اظهارات دادگر نسبت به پرداخت مبالغ اقدام خواهد نمود. در این صورت دادیاب در قبال مبلغ پرداختی به دادگر فاقد هر گونه مسئولیت خواهد بود.

5-2-6: کلیه طراحی‌ها و موارد فرآیندی وبسایت جزء حقوق مالکیت فکری دادیاب محسوب گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن، مشمول پرداخت خسارات خواهد شد.

5-2-7: با عنایت به این مهم که استفاده از خدمات دادیاب منوط به ایجاد حساب کاربری اختصاصی می‌باشد، دادجویان هم‌زمان با ایجاد حساب کاربری اقرار می‌نمایند که بیش از 18 سال سن داشته و مطابق ماده 211 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران واجد اهلیت لازم می‌باشند، در غیر این صورت کلیه مسئولیت‌ها بر عهده شخص دادجو خواهد بود.

5-2-8: دادجو متعهد است از انتشار اطلاعات مالی و علمی پرونده ارجاعی خود و یا مشاوره‌های مأخوذه از طریق دادیاب به دیگران خودداری نماید؛ در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارات وارده بر عهده شخص دادجو بوده و دادگر و دادیاب در این باب مسئولیتی نخواهند داشت چرا که پرونده‌ها و موضوعات مشاوره به صورت موردی ارائه شده و امکان استفاده از راهکار واحد در موارد مختلف و حتی مشابه از منظر علم حقوق منتفی است.

5-2-9: دادجو متعهد می شود تا حتی‌الامکان و در صورت عدم وجود موانع، از باب التزام به ساز و کارهای دادیاب، مبالغ را از طریق درگاه پرداخت وبسایت پرداخت نماید. دادیاب در قبال هر گونه تعامل مالی خارج از بستر سامانه فاقد هرگونه مسئولیتی خواهد بود.

5-2-10: دادجو متعهد به برقراری ارتباطات و انعقاد قراردادها و نیز ارائه موارد بعدی به دادگر از طریق دادیاب خواهد بود و از این محل از مزایای باشگاه مشتریان ویژه‌ی دادیاب محظوظ خواهد شد؛ در غیر این صورت و مراجعه مستقیم به دادگر و عدم پرداخت سهم معرفی دادیاب توسط دادگر حساب کاربری دادجو و دادگر متخلف مسدود خواهد شد.

5-2-11: در صورتی که دادجو یکی از مؤسسات حقوقی عضو دادیاب را جهت ارجاع مورد یا اخذ مشاوره برگزیند، کلیه پرداخت‌های مالی می‌بایست صرفاً از طریق درگاه پرداخت دادیاب صورت پذیرد و دادیاب پس از تأیید انجام هر مرحله از کار، مبالغ را به حساب مؤسسه واریز خواهد نمود. در غیر این صورت هیچ‌گونه مسئولیتی از این حیث متوجه دادیاب نخواهد بود و مسئولیت مستقیم مسائل احتمالی بر عهده شخص دادجو و مؤسسه حقوقی مزبور می‌باشد.

5-2-12: دادجو متعهد است پس از مراجعه به دادگر، در صورت تماس پشتیبانی دادیاب در باب نحوه تعامل ایشان با دادگر در خصوص اعطای وکالت، تنظیم قرارداد و یا اوراق قضایی و یا صرف مشاوره، جهت جلوگیری از مشکلات آتی و دریافت حمایت‌ها و امتیازات دادیاب با پشتیبانی دادیاب همکاری لازم را به عمل آورد.

ماده 6: شرایط قرارداد

6-1: سامانه دادیاب با در نظر گرفتن قوانین و مقررات مصوب جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است. عضویت در دادیاب توسط دادگران و دادجویان به معنای مطالعه دقیق قوانین دادیاب و موافقت با آن‌ها می‌باشد. کلیه اشخاصی که از خدمات دادیاب به عنوان دادگر و دادجو استفاده می‌نمایند، می‌بایست در هر بار استفاده، قوانین و مقررات دادیاب را دقیقاً مطالعه نموده تا در صورت تغییر در مفاد آن قوانین، نسبت به تغییرات مطلع شوند. استفاده از خدمات سامانه دادیاب به معنای موافقت با کلیه تغییرات به وجود آمده در قوانین و تعهدنامه‌های موجود در دادیاب می‌باشد.

6-2: کلیه اطلاعات درج شده در دادیاب می‌بایست به نحو صحیح وارد شود و شماره موبایل و ایمیل اعلامی می‌بایست به نام شخصی باشد که در دادیاب عضو می‌باشد؛ دادجویان تنها می‌توانند یک حساب کاربری و دادگران نیز صرفاً یک حساب به عنوان دادگر و یک حساب به عنوان دادجو در دادیاب ایجاد کنند. در صورت عدم رعایت مفاد این بند، دادیاب به محض اطلاع، حساب کاربری شخص را به صورت دائم مسدود خواهد کرد. در صورت بروز هرگونه مشکل به دلیل عدم رعایت مفاد این بند هیچ مسئولیتی متوجه دادیاب نخواهد بود.

6-3: اشخاص عضو در سامانه دادیاب می‌بایست از نام کاربری و رمز عبور خود محافظت نموده و دادیاب در این مورد هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. در صورت بروز هرگونه مشکل در حساب کاربری، ایشان می‌بایست در اسرع وقت به پشتیبانی دادیاب اطلاع دهند و مسئولیت هرگونه تأخیر در اطلاع رسانی بر عهده خود شخص می‌باشد.

6-4: اشخاص عضو در دادیاب می‌بایست شخصاً از حساب کاربری خود استفاده نمایند و در صورت استفاده از آن توسط اشخاص دیگر مسئولیت بروز هرگونه مشکل برعهده صاحب حساب کاربری است. در صورتی که نقض این تعهد موجب ورود خسارت به دادیاب یا هر شخص دیگری غیر از صاحب حساب کاربری و شخص ثالث متخلف گردد، جبران خسارت از محل اعتبار شخص در دادیاب صورت گرفته و در صورت عدم وجود اعتبار از طریق مجاری قانونی انجام خواهد شد.

6-5: در صورتی که دادیاب از اشخاص عضو در سامانه خود، ارائه اصل مدارک را درخواست نماید، شخص می‌بایست با در دست داشتن  اصل مدارک اعلامی در دفتر دادیاب حاضر شود. همچنین در صورت درخواست دادیاب مبنی بر ارائه اطلاعات تکمیلی و یا اصلاح اطلاعات در سامانه، کاربر می‌بایست ظرف مهلت اعلامی، اقدامات مقتضی را مبذول دارد. در صورت صلاحدید دادیاب مبنی بر فرستادن ناظر جهت احراز هویت، کاربران متعهد به حسن همکاری می‌باشند. درغیر این صورت دادیاب می‌تواند حساب کاربری آنان را تا زمان اجرای مفاد این بند مسدود کرده و از ارائه خدمات به ایشان ممانعت به عمل آورد.

6-6: شخص عضو می‌بایست تمامی تلاش خود را در راستای حفظ منافع دادیاب به عمل آورده و با در نظر گرفتن منافع دادیاب از خدمات آن استفاده کند و از هر اقدامی که ممکن است منجر به ورود خسارت به سامانه دادیاب شود، امتناع نماید؛ در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارات وارده به دادیاب از این مجرا بر عهده ایشان بوده و دادیاب محق به اخذ مبلغ ریالی خسارات حسب نظر هیأت داوری از محل اعتبار شخص در دادیاب و یا در صورت عدم وجود اعتبار محق به مطالبه آن از طریق مجاری موجود قانونی خواهد بود.

6-7: راه ارتباطی دادیاب با شخص عضو در سامانه، از طریق ماده 8 قرارداد حاضر بوده و شخص با عضویت در دادیاب نسبت به این امر آگاه بوده و آن را می‌پذیرد. در صورتی که شخص عضو راه‌های ارتباطی خود با دادیاب را مسدود نماید، هیچ‌گونه مسئولیتی از این حیث متوجه دادیاب نبوده و در صورت ایراد خسارت به ثالث از این طریق، مسئولیت جبران آن با شخص مسدودکننده می‌باشد.

6-8: در صورتی که خدمات ویژه دادیاب و یا کدهای تخفیف دادیاب دارای مهلت استفاده باشد، پس از انقضاء مهلت، امکان استفاده از آن برای اشخاص وجود نخواهد داشت و شخص عضو هیچ ادعایی نسبت به این امر نخواهد داشت.

6-9: در صورتی که دادیاب به اشخاص عضو در سامانه کدهای تخفیف اعطا کند، شخص دارای کد تخفیف می‌تواند شخصاً و یا با معرفی دوستان خود با شرط عضویت در سامانه جهت استفاده از خدمات دادیاب از کد تخفیف استفاده نمایند.

6-10: دادگران و دادجویان در ارتباط با یکدیگر می‌بایست کلیه موازین شرعی، قانونی، اخلاقی، اجتماعی و عرفی را در تمام ارتباطات خود اعم از چت، تماس تلفنی، جلسات حضوری و تمامی ارتباطات آنلاین رعایت نموده و در صورت بروز هرگونه مشکل، موضوع را سریعاً به پشتیبانی دادیاب اطلاع رسانی نمایند تا نسبت به شخص متخلف تصمیمات مقتضی اتخاذ شود. در غیر این صورت دادیاب هیچگونه مسئولیتی از این حیث نخواهد داشت.

6-11: عضویت در دادیاب، عضویت در مؤسسه حقوقی نیست. دادیاب صرفاً یک سامانه نرم‌افزاری است و واسطه‌ای است که دادگران و دادجویان را به هم مرتبط می‌نماید. دادجویان آگاه هستند که کلیه خدمات حقوقی دادیاب توسط دادگران قابل ارائه است و دادگران نیز مطابق با مقررات کانون‌های وکلا و مرکز وکلای قوه قضائیه و سایر قوانین و مقررات موضوعه به ارائه خدمت می‌پردازند. دادیاب در خصوص نحوه عملکرد و نتیجه امر و در صورت قصور و تقصیر و تخلف دادگران مسئولیتی ندارد و دادجو می‌تواند از مراجع ذی‌صلاح قانونی اقدامات لازم را معمول نماید. همچنین واحد شکایات دادیاب و هیأت داوری آن نیز آماده پذیرش و رسیدگی به اختلافات حادثه بوده و رأی این هیأت الزام‌آور خواهد بود.

6-12: دادیاب به کلیه مندرجات چت‌های بین دادگر و دادجو در سامانه‌های دادیاب دسترسی دارد و در صورت لزوم می‌تواند از پیام‌ها تصویربرداری نموده و از آن‌ها در مراجع قانونی و یا هیأت حل اختلاف خود استفاده نماید. دادیاب در صورت عدم رعایت مقررات سامانه و یا موازین مندرج در بند 10 این ماده، می‌تواند جهت مسدود سازی حساب کاربری آن‌ها اقدام نماید.

6-13: کلیه مطالب و تصاویر ارسالی دادگر و دادجو در سامانه دادیاب صرفاً پس از تأیید دادیاب قابل بارگذاری خواهد بود و دادیاب می‌تواند به هر دلیلی اعم از مغایرت با شئونات اسلامی، قوانین جمهوری اسلامی و قوانین دادیاب و ... از بارگذاری آنها امتناع نماید. کاربران با علم به این امر عضو دادیاب می‌شوند.

6-14: اعضای دادیاب می‌پذیرند در صورتی که دادیاب جهت ارائه برخی خدمات خود به وبسایت‌های دیگری منتقل گردید، اعضا می‌بایست شرایط و ضوابط آن وبسایت را نیز بپذیرند.

6-15: دادگر موظف است که پس از دریافت وجوه نقدی و یا اسناد و مدارک از دادجو به ایشان رسید دهد و هرگونه ادعایی از سوی دادجو در این خصوص تنها با ارائه رسید قابل بررسی می‌باشد. دادگر موظف است پس از عقد قرارداد وکالت، یک نسخه از وکالتنامه و قرارداد مالی وکالت را پس از امضا به دادجو بدهد.

6-16: زمان جلسه مشاوره هماهنگ‌شده بین دادگر و دادجو پس از پرداخت حق‌المشاوره، تنها به مدت 24 ساعت از زمان پرداخت قابل تغییر برای یک مرتبه می‌باشد. در غیر این صورت مبلغ پرداختی مسترد نخواهد شد.

6-17: در صورتی که جلسه هماهنگ‌شده بین دادگر و دادجو توسط دادگر برگزار نگردد، دادجو می‌بایست ظرف یک ساعت این امر را به اطلاع واحد پشتیبانی دادیاب برساند و در صورت عدم اطلاع رسانی، این امر به منزله عدم حضور دادجو می‌باشد و وجه واریزی مسترد نخواهد شد.

6-18: دادجو می‌بایست رأس زمان مقرر حسب مورد جهت مشاوره  تلفنی اقدام نماید و عدم اقدام ایشان در زمان مقرر بدون هماهنگی با دادگر یا دادیاب به معنای عدم تمایل ایشان نسبت به اخذ مشاوره می‌باشد.

6-19: در صورتی که مشاوره نیاز به بررسی و مطالعه اسناد و مدارک دادجو توسط دادگر داشته باشد، این امر بر مبنای زمان و قیمت بسته‌های قیمت‌گذاری‌شده دادیاب در خصوص مشاوره محاسبه خواهد شد. اگر مشاوره نیاز به مطالعه پرونده دادجو در مراجع قضایی داشته باشد، دادجو می‌بایست بسته مطالعه پرونده موضوع دعوی خود را خریداری کرده و پس از آن نسبت به اخذ مشاوره از دادگر اقدام نماید.همچنین در صورتی که دادجو قصد داشته باشد تا مدارک وی توسط وکیل به صورت حضوری بررسی شود، می‌بایست خدمت ملاقات حضوری با وکیل که قیمت آن توسط دادگر تعیین شده است را انتخاب نموده و هزینه آن را پرداخت نماید.

6-20: در صورتی که جلسه مشاوره منتهی به اعطای وکالت یا تنظیم قرارداد یا تنظیم اوراق قضایی (دادخواست، شکواییه، اظهارنامه، لایحه) گردد، مبلغ مشاوره از مبلغ حق الوکاله و یا حق‌التحریر کسر خواهد شد.

6-21: در صورت توافق به تنظیم قرارداد و یا اوراق قضایی، دادگر موظف است حداقل ظرف 48 ساعت و حداکثر ظرف یک هفته با توجه به زمان نیاز دادجو، قرارداد و یا اوراق قضایی تنظیم و تحریر شده را به ایشان تحویل دهد و مسئولیت رفع ابهام نسبت به موارد مندرج در آن ها ظرف مدت 24 ساعت بر عهده دادگر خواهد بود.

6-22: دادجو می‌پذیرد که تعهد دادگر تعهد به وسیله است و تعهد به نتیجه نمی باشد و تمامی اظهارات دادگر در قالب مشاوره به ایشان نظر شخص دادگر است. دادجو در پذیرش اظهارات دادگر مختار است و اگر خسارتی از این بابت به ایشان وارد شود دادیاب و دادگر مسئولیتی نخواهند داشت.

6-23: دادجو می‌بایست قبل از ثبت درخواست خود، کلیه مطالب آموزشی و توضیحات مندرج در سایت نسبت به هر عنوان حقوقی یا کیفری را با دقت مطالعه کرده و پس از آن نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نماید و اگر ابهامی در این امر دارد با واحد پشتیبانی دادیاب تماس حاصل نماید.

6-24: دادگر می‌بایست کلیه دادجویان دادیاب را رهنمود کند تا نسبت به هر امر حقوقی یا کیفری از طریق دادیاب به ثبت درخواست خود بپردازند. این امر در خصوص دادجویانی که به دفعات نیز از طریق دادیاب به دادگران مراجعه می کنند، صدق می‌کند.

6-25: مبلغ اعلامی دادیاب جهت ارائه خدمات تنها مختص دادگران عضو تیم وکلای دادیاب می‌باشد و دادگران مستقل می‌توانند مبالغ مورد نظر خود برای هر خدمت را اعلام نمایند و دادیاب در این خصوص مانع نخواهد شد. دادجو با مقایسه کلیه مبالغ اعلامی و با توجه به پیشینه علمی و حرفه ای دادگران می‌تواند دادگر مورد نظر خود را انتخاب نماید.

6-26: کلیه مبالغ اعلامی دادگر به دادجو می‌بایست از طریق پرداخت اعتباری و یا اینترنتی به حساب دادیاب و یا پرداخت به وکیل با اخذ رسید باشد. در موارد استثنا طی هماهنگی با پشتیبانی دادیاب نحوه پرداخت قابل تغییر خواهد بود. در صورت بروز هرگونه مشکل در پرداخت اعتباری و یا اینترنتی در سامانه دادیاب پیگیری امر از طریق سیستم بانکی بر عهده دادجو می‌باشد و مبلغ واریزی پرداخت نشده تلقی می‌گردد.

6-27: کلیه اشخاصی که در دادیاب عضو شده‌اند می‌بایست قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت کرده و عدم رعایت آن مسئولیتی بر دادیاب بار نمی‌کند و کلیه مسئولیت‌های ناشی از نقض، صرفاً بر عهده شخص ناقض خواهد بود.  در صورت ورود هرگونه خسارت اعم از مالی، فنی یا اعتباری، حیثیتی و غیره بر دادیاب و یا سایرین، موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح پیگیری خواهد شد.

6-28: دادگر موظف است ظرف مدت یک هفته از زمان قبول وکالت، دادخواست یا شکواییه دادجو را به ثبت برساند.

6-29: تمام مبالغ اعلامی در سامانه دادیاب مبلغ حق‌الوکاله و حق‌التحریر است و کلیه هزینه‌های پرونده اعم از هزینه دادرسی، هزینه کارشناسی و ... بر عهده دادجو می‌باشد و دادجو می‌بایست رسید کلیه هزینه‌های واریزی را از دادگر مطالبه نماید.

6-30: شخص عضو می‌بایست کلیه منافع دادیاب را در نظر داشته و از ارتکاب هرگونه عملی جهت دسترسی غیرمجاز، ممانعت از دسترسی، هک، نفوذ و سایر عناوین کیفری مندرج در قانون جرائم رایانه‌ای و سایر قوانین موضوعه خودداری نماید. در غیر این صورت علاوه بر جبران خسارت وارده به دادیاب و سایر اشخاص متضرر می‌بایست مبلغ 1.000.000.000 ریال به عنوان خسارت قراردادی پرداخت نماید.

6-31: شخص عضو نمی‌تواند از محتویات سایت یا اپلیکیشن، علامت و نام تجاری و سایر مندرجات دادیاب بدون اجازه کتبی دادیاب استفاده نماید. در غیر این صورت می‌بایست خسارات مادی و معنوی وارده به دادیاب و سایر اشخاص متضرر را جبران نماید.

6-32: مالکیت مادی کلیه مندرجات دادیاب که توسط اشخاص در سامانه بارگذاری می‌شود مانند مقالات وبلاگی و ... با وحدت ملاک از آثار تولید شده به سفارش متعلق به دادیاب است و در صورت قطع همکاری دادیاب با شخص عضو نیز با درج نامِ نگارنده در دادیاب باقی خواهد ماند.

6-33: دادیاب تنها واسط بین دادگر و دادجو است و در خصوص خسارات ناشی از روابط خارج از سامانه و خسارات ناشی از هک و اطلاعات نادرست و ناقص دادجویان مسئولیتی نخواهد داشت.

6-34: در صورت عدم پرداخت مبلغ حق‌الوکاله، حق‌المشاوره و حق‌التحریر توسط دادجو در هر مرحله از پرداخت در مدت زمان مقرر  در قرارداد، دادگر می‌تواند پس از اظهار این امر به ایشان از طریق اس ام اس و ایمیل و اشاره به مفاد این بند و در صورت عدم دریافت پاسخ و یا دریافت پاسخی مبنی بر عدم پرداخت، در غیر از شرایط فورس ماژور از ادامه همکاری با دادجو خودداری کرده و در صورت اعلام وکالت در پرونده می‌تواند استعفا دهد و حساب کاربری دادجو مسدود خواهد شد.

6-35: در صورت عدم پرداخت مبلغ نهایی حق‌الوکاله و حق‌التحریر توسط دادجو، دادیاب می‌تواند حساب کاربری دادجو را مسدود کرده و از ادامه خدمت‌رسانی به دادجو ممانعت نماید و در صورت وجود اعتبار شخص در دادیاب این مبلغ از حساب ایشان دریافت خواهد شد، در صورت عدم وجود اعتبار، دادگر و یا دادیاب حسب مورد با توجه به پرداخت مبلغ از طریق درگاه پرداخت دادیاب و یا پرداخت مستقیم به وکیل می‌توانند از طریق مجاری قانونی اقدام نمایند.

6-36: در موارد فورس ماژور و یا قوه قاهره، دادیاب، دادگر و دادجو مسئولیتی در مقابل یکدیگر نخواهند داشت لکن اگر شرایط فورس ماژور تنها برای دادگر ایجاد شود، دادیاب متعهد است در صورت اطلاع دادجو به واحد پشتیبانی، دادگر دیگری به ایشان با شرایط پذیرفته شده با دادگر قبل معرفی نماید. اگر شرایط فورس ماژور برای دادجو ایجاد شود دادگر موظف است مطابق با قرارداد عمل نموده و عدم پرداخت حق‌الوکاله و یا عدم ارسال مدارک لازم مانع از حضور دادگر در جلسه دادرسی و اعلام موضوع به مقام قضا نخواهد شد. البته ثبت دادخواست و شکواییه و ارجاع به کارشناسی و ... که نیاز به پرداخت هزینه دارد از وظایف دادگر در شرایط فورس ماژور نخواهد بود مگر این‌که هزینه‌ها توسط دادجو یا آشنایان وی پرداخت گردد. در صورتی که شرایط فورس ماژور یا هاردشیپ برای دادیاب ایجاد گردد، دادگر و دادجو می‌بایست طبق توافق یکدیگر و بر مبنای مندرجات و مقررات دادیاب عمل نمایند.

6-37: وکلای دادیاب متعهد به پذیرش پرونده‌های مالی با ارزش بیش از 300.000.000 ریال خواهند بود لکن سایر دادگران چنین محدودیت را نداشته و مخیّر به پذیرش یا رد پرونده‌هایی با ارزش کمتر از آن می باشند.

6-38: در صورتی که عناوین خواسته و موضوع شکایت در دادخواست و شکوائیه بیش از یک عنوان باشد، تا سقف سه عنوان، بیشترین حق الوکاله ملاک پرداخت خواهد بود و بیش از سه عنوان حق‌الوکاله با افزایش نرخ 20 درصدی از دادجو اخذ خواهد شد. همچنین در صوتی که تعداد خواندگان یا مشتکی عنهم بیش از 3 نفر باشد، 20 درصد به مبلغ حق‌الوکاله افزوده خواهد شد.

ماده 7: انحلال و ضمانت اجرای قرارداد

7-1: در صورت نقض تعهدات مندرج در ماده 4 و بندهای 1-2-5، 3-2-5، 7-2-5، 10-2-5، 2-6، 6-6، 30-6 دادیاب رأساً نسبت به انسداد دائم حساب کاربری دادجو اقدام خواهد نمود. در صورت اعتراض دادگر به این امر، موضوع با ارجاع به هیأت داوری حل و فصل خواهد شد. رأی این هیأت برای طرفین و قائم مقام قانونی لازم‌الاجرا می باشد.

7-2: در صورت نقض سایر تعهدات قرارداد حاضر، دادیاب در مرتبه نخست نسبت به انسداد موقت حساب کاربری دادگر برای 2 هفته، در مرحله ثانی برای مدت 1 ماه و در دفعه سوم نسبت به انسداد دائم حساب کاربری اقدام خواهد نمود. صرفاً در صورت اعتراض دادجو به انسداد دائم حساب کاربری، موضوع با ارجاع به هیأت داوری حل و فصل خواهد شد. رأی صادره برای طرفین و قائم مقام قانونی آنها لازم‌الاجرا می باشد.

ماده 8:ابلاغ

 ابلاغ کلیه مکاتبات در خصوص این قرارداد، ضمن درج در سامانه دادیاب با ارسال از طریق پیام رسان‌های مجازی به شماره‌های اعلامی توسط دادجو و ارسال ایمیل به نشانی پست الکترونیکی اعلامی توسط ایشان، در صورت تأیید دریافت، ابلاغ شده تلقی می گردد. در غیر این صورت از طریق ارسال به وسیله پست سفارشی به نشانی اعلامی اطلاع رسانی می گردد و دادگر حق هرگونه اعتراض و ادعایی مبنی بر عدم دریافت و عدم اطلاع از مفاد آنها را از خود سلب و ساقط نمود. در صورت تغییر نشانی، ایمیل یا شماره همراه، دادگر متعهد به اصلاح این موارد در سامانه و اطلاع آن به واحد پشتیبانی دادیاب ظرف مدت 24 ساعت می‌باشد، در غیر این صورت ارسال مراتب به نشانی‌های اعلامی صحیح و معتبر خواهد بود.

ماده 9:داوری

طرفین ضمن توافقی مستقل تراضی نمودند که کلیه اختلافات حادث احتمالی فی ما بین راجع به قراردادحاضر، مقررات دادیاب و هرگونه فعالیت مرتبط با آن را اعم از تفسیر مفاد و اجرای آن و حل و فصل اختلافات را بدواً از طریق واحد پشتیبانی به عنوان میانجی ظرف مدت یک هفته مرتفع نمایند و در صورت عدم حصول نتیجه موضوع از طریق داور مرضی الطرفین حل و فصل خواهد شد. در این راستا داور مورد نظر به مورد اختلاف رسیدگی و رأی مقتضی صادر می نماید. رأی داور برای طرفین قطعی و لازم الاجراست. احضار طرفین و ابلاغ رأی داوری به شرح ماده 8 این قرارداد به طرفین ابلاغ خواهد شد. بدین ترتیب طرفین حق هرگونه اعتراض و ادعایی مبنی بر عدم دریافت و اطلاع از مفاد احضاریه و رأی داور را از خود سلب و ساقط نمودند.