دادیاب چیست؟

دادیاب یک سامانه هوشمند و مارکت پلیس مبتنی بر فضای مجازی است که هدف آن ارائه خدمات حقوقی اعم از مشاوره حقوقی حضوری و تلفنی و آنلاین، وکالت پرونده‌های داخلی و بین‌المللی و ارائه بسته‌های خدمات ویژه می‌باشد. دادیاب به عنوان واسط و پل ارتباطی میان ارائه‌کننده خدمات حقوقی نظیر وکلا و مشاوران حقوقی و متقاضیان عمل می‌نماید. با این تفاسیر کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که نیاز به مشاوره حقوقی یا انتخاب وکیل دارند، مخاطبان دادیاب محسوب می‌شوند.

فلسفه وجودی؟

سنگ بنای ایجاد دادیاب فقدان ارائه خدمات کیفی و عدم دسترسی به وکلای متخصص در هر حوزه بوده است. در کنار آن عدم وجود نرخ شفاف ارائه خدمات حقوقی در ایران، فلسفه وجودی دادیاب بود تا بتواند با ایجاد یک بازار آنلاین خدمات حقوقی،  تنظیم‌کننده نظام عرضه و تقاضا باشد.

ساز و کار ارائه خدمات در دادیاب؟

با توجه به استفاده روزافزون مردم از ابزارهای ارتباطی هوشمند، اکثر مردم اینترنت را به عنوان اولین مرجع دریافت اطلاعات و خدمات در نظر دارند. دادیاب با در نظر گرفتن رشد ارائه خدمت آنلاین به دنبال پاسخگویی به کلیه نیازهای حقوقی مشتریان می‌باشد چرا که ما بر این باوریم که بسیاری از افراد با ارزشمند پنداشتن زمانشان مایل هستند کلیه نیازهای عمومی و اختصاصی خویش را بر بستر وب مرتفع نمایند. دادیاب به دنبال ارائه یک راه شفاف و مشخص برای مشکلات حقوقی می‌باشد. در این فرض ما با تحلیل و رصد بازار ارائه خدمات حقوقی و وکالتی کلیه دعاوی حقوقی و کیفری را به منظور ارائه خدمات مرتبط با آن در پلتفرم قرار داده‌ایم. در کنار آن با در نظر گرفتن اقدامات حقوقی لازم قیمت منصفانه ارائه این خدمات را اعلام نموده‌ایم و اذعان داشته ایم که وکلای مورد تأیید دادیاب این خدمات را با این قیمت ارائه می‌دهند. در کنار آن با باور به اقتصاد باز و آزاد، این امکان برای کلیه وکلا مهیا گشته است تا قیمت پیشنهادی خویش را در وبسایت نمایش دهند.

خدمات مشاوره و وکالت در دادیاب

کلیه وکلا و مشاوران می‌توانند با ارائه مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری و همچنین وکالت در پرونده‌های ارجاعی، ارائه کننده این خدمات به هم‌وطنان باشند. در این فرض کاربر با انتخاب موضوع مدنظر خویش قیمت وکلای مختلف را مقایسه، نظرات دیگران در مورد این وکلا را بررسی و در نهایت اقدام به انتخاب می‌نماید. همچنین دادیاب ارائه کننده خدمات مشاوره‌ حقوقی رایگان به کلیه کاربران و مراجعان می‌باشد که در این فرض کابران با مطرح نمودن پرسش خود، پاسخ‌ها و بازخوردهای گوناگون را از وکلا دریافت می‌نمایند.

دادیاب و رسالتی به نام شفافیت

در دادیاب شفافیت به عنوان اولین اصل کسب و کار محسوب می‌گردد. در کنار آن ما با مشتریان صادق بوده و کلیه نقاط مثبت و منفی پرونده‌ها و مشکلات آنان را برایشان بازگو نموده و تصمیم نهایی را بر عهده آنان می‌گذاریم. سرمایه ما در دادیاب اعتماد هم‌وطنان است که می‌دانیم با وجود وکلای دیگر ما را به عنوان عامل برای مظلوم خواهی خویش انتخاب نموده‌اند یا برای حل مشکلات حقوقی خویش از مشاوره ما بهره جسته‌اند. ما اعتماد را سرمایه بنیادین دادیاب می‌دانیم و اساس فعالیت‌های خویش را بر استحکام و ترویج این موضوع قرار می دهیم.

مشتریان دادیاب

خدمات ما در دادیاب برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و بین‌المللی طراحی شده است. بسته‌های ویژه حقوقی متنوع دادیاب به منظور استفاده مخاطبان تعریف می‌شوند. در این میان استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، هلدینگ‌های بازرگانی و صنوف مختلف از خدمات تخصصی مرتبط با کسب و کار خویش از پلتفرم دادیاب بهره مند می‌شوند و دادیاب به عنوان اولین مرجع حقوقی در کشور آماده ارائه پکیج‌های مختلف حقوقی می‌باشد. همچنین دادیاب مفتخر است که وکلای مبرز و اساتید دانشگاه به عنوان ارائه کنندگان خدمات حقوقی با این مجموعه همکاری می‌نمایند.

در کنار آن دادیاب به واسطه شفافیت در اعلام هزینه‌های دریافتی مرجع مناسبی برای استعلام میزان هزینه خدمات حقوقی محسوب می‌شود. از دیگر سوی با توجه به ارائه خدمات مختلف برای کلیه خدمات حقوقی اعم از مطالعه پرونده، نگارش دادخواست، شکواییه ، لایحه و ... می توان دادیاب را به عنوان جامع‌ترین پلتفرم حقوقی ارائه‌کننده خدمات دانست.

ساختار حقوقی دادیاب و مزایای آن

دادیاب محصول مشترک یک شرکت سهامی خاص و یک موسسه حقوقی می باشد که ساختار آن نیز به صورت سهامی اداره می شود. این پلتفرم دارای مزایای رقابتی متعددی می‌باشد که می‌توان از جمله آن به مارکت پلیس وکالت، چت آنلاین وکیل با موکل، مسئولیت اجتماعی شرکت حقوقی، شفافیت در قیمت و امکانات متعدد نرم‌افزاری مقایسه خدمت‌ها اشاره نمود.