تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ تاریخ ویرایش : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴

برای حل مشکلات حقوقی شخصی و خانوادگی از چه افرادی می توانیم کمک بگیریم؟

برای حل مشکلات حقوقی شخصی و خانوادگی از چه افرادی می توانیم کمک بگیریم؟

پیشگفتار

مشکلات خانوادگی و شخصی ممکن است برای هر کدام از ما اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی برای اینکه بتوانیم مشکل را حل کنیم باید به سراغ افرادی برویم که در مورد مسائل حقوقی مربوط به خانواده اطلاعات کافی را داشته باشند و در واقع در این زمینه متخصص باشند. بهترین افرادی که می توانیم در این زمینه به آنها مراجعه کنیم وکیل خانواده، وکیل طلاق و مشاور حقوقی خانواده می باشند. برای اینکه با وکیل خانواده، وکیل طلاق و شرایط مشاوره حقوقی خانواده بیشتر آشنا شوید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

 

 


برای انتخاب وکیل خانواده متخصص در همه خدمات خانواده و دریافت مشاوره حقوقی خانواده تخصصی از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

  

ویژگی وکلای تخصصی حوزه خانواده چگونه باید باشد

وکیل متخصص و حرفه ای امور خانواده

اولین شخصی که در مورد مسائل حقوقی مربوط به خانواده باید با آن آشنایی پیدا کنید وکیل خانواده است. وکیل خانواده به فردی گفته می‌شود که به دعاوی حقوقی خانواده مثل طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و موارد دیگر از این دست، تسلط کافی داشته باشد. وکیل خانواده متخصص از طریق تحصیلاتی که در دانشگاه داشته و همچنین تجربیاتی که از طریق حضور در دادگاه های خانواده و کار کردن روی پرونده های حقوقی خانواده به دست آورده است، روی مسائل مربوط به حقوق خانواده تسلط پیدا می کند. شاید در مورد سایر وکلا، فقط داشتن تجربه و تخصص کافی باشد اما کسی که در زمینه وکالت خانواده کار می کند علاوه بر این دو اصل مهم، باید از شرایط اخلاقی خوبی هم برخوردار باشد، چرا که وکیل امور خانواده باید به مشکلاتی رسیدگی کند که بر اثر روابط انسانی ایجاد شده است و ممکن است افراد به دلایل آزاردهنده ای با هم به مشکل برخورده باشند که مرور آنها برای وکیل نیاز به صبر و حوصله زیادی داشته باشد. بهترین وکیل خانواده هم کسی است که سابقه کاری مناسبی داشته باشد و در پرونده های قبلی خودش موفقیت‌های زیادی کسب کرده باشد. در کنار این موارد وکیل خانواده خوب باید حسن سابقه داشته باشد و قابل اعتماد باشد. علاوه بر مواردی که در مورد ویژگی های وکیل خانواده گفته شده است، این مورد را باید بگوییم که از مهمترین وظایف وکیل خانواده این است که سعی کند در مسیر حل مشکل در پرونده حقوقی خانواده، موکلش از نظر روحی و روانی هم دچار مشکل نشود. از نظر هزینه هم نگران نباشید، معمولاً هزینه وکیل خانواده آنقدر نیست که به شما فشار اقتصادی شدیدی وارد کند.

چرا باید از وکلای متخصص امور خانواده و طلاق استفاده کنیم؟

وکیل تخصصی و حرفه ای امور طلاق

قبل از اینکه بخواهیم در مورد وظایف و ویژگی هایی که وکیل طلاق باید داشته باشد، خدمت شما صحبت کنیم، باید این را بگوییم که امیدواریم هیچگاه نیاز به استفاده از وکیل طلاق نداشته باشید. اما به هر حال، اگر روزی کارتان به جدایی رسید، به شدت نیاز دارید تا برای رسیدن به حقوق قانونی خودتان از وکیل طلاق استفاده کنید. وکیل در طلاق این وظیفه را دارد که از حقوق زوجین در هنگام طلاق اعم از مهریه، نفقه، مال و اموال و حق فرزند و ... دفاع کند. طبیعتا کسی که می‌خواهد از حقوق قانونی شما در هنگام طلاق دفاع کند باید تخصص لازم و تجربه کافی را داشته باشد. اولین مزیتی که استفاده از وکیل طلاق در جریان جدایی اشخاص دارد این است که با وجود چنین شخصی آنها نیاز به حضور در مرحله دادرسی در دادگاه ندارد مگر اینکه قاضی درخاست کند که موکل ها حضور داشته باشند. از طرف دیگری طبیعتاً افرادی که قصد جدایی دارند آشنایی کافی با مراحل این کار را ندارند و از روند قضایی آن بی اطلاع هستند و بهتر است برای به نتیجه رساندن پرونده خودشان در دادگاه از بهترین وکیل طلاق استفاده کنند. علاوه بر موارد قبلی، در صورتی که دو طرف به خاطر شرایط خودشان امکان حضور در مراجع قضایی را نداشته باشند، وکیل طلاق می تواند تمامی روند قضایی پرونده آنها را از ابتدا تا انتها طی کرده و از حقوق آنها در دادگاه دفاع کند. البته توجه داشته باشید که برای انتخاب وکیل طلاق در تهران شما باید تمامی موارد را در نظر بگیرید و به دنبال شخصی باشید که با پایین ترین هزینه وکیل برای طلاق کار شما را به سرانجام برساند. در مجموعه ما هم معمولاً هزینه وکیل طلاق بسیار مناسب است و در مقابل آن معمولاً پرونده های طلاق با رضایت افراد در مجموعه ما به نتیجه می رسد.

چه زمانی باید از مشاوره تخصصی و حرفه ای حقوقی در حوزه خانواده استفاده کنیم و چه کمکی به ما می کند

یکی دیگر از راه هایی که می‌تواند در حل قانونی مشکلات خانوادگی به ما کمک کند، مشاوره حقوقی خانواده است. استفاده از مشاوره حقوقی بسیار مهم است. هم زمانی که شما قصد ازدواج دارید و هم زمانی که خدای نکرده شما قصد متارکه دارید، بهتر است قبل از آنکه به صورت قانونی برای ازدواج یا طلاق اقدام کنید به مشاوره حقوقی خانواده مراجعه کنید. مشاور حقوقی خانواده برای ازدواج قوانین مربوط به آن را به شما می گوید و نکاتی را که قبل از ازدواج باید رعایت کنید تا در زندگی دچار مشکلات کمتری شوید و یا اگر دچار مشکلات شدید، با استفاده از آنها بتوانید به حقوق خودتان برسید را به شما گوشزد می کند. مثلاً در مورد موضوع مهریه که بسیاری از خانواده ها نسبت به آن بی تفاوت می باشند و در جریان احساسی قبل از ازدواج تن به خواسته های طرف مقابل نشان می دهند، اگر به صورت صحیح نوشته نشود در طول زندگی مشکلات بسیار زیادی را برای هر دو طرف ایجاد خواهد کرد، در حالی که اگر قبل از آنکه در مورد مهریه به توافق برسند با یک مشاور حقوقی خانواده تخصصی صحبت کنند می توانند از مشکلاتی که در آینده پیش می آید، جلوگیری به عمل آورند. همچنین در صورتی که به هر دلیلی زوجین راهی جز طلاق نداشته باشند، بهتر است قبل از اقدام قانونی با یک مشاوره حقوقی خانواده تلفنی یا حضوری صحبت کنند تا از اشتباهاتی که در روند طلاق ممکن است ایجاد شود جلوگیری به عمل آورند. مشاوران حقوقی خانواده مجموعه ما در خدمت شما هستند، تا هرگونه کمکی را که نیاز داشته باشید برآورده کنند.

سامانه دادیاب به منظور سهولت دسترسی به وکلا و مشاوران حقوقی متخصص تاسیس گردیده است. شما در این سامانه می توانید از بین وکلای متخصص، وکیل خانواده مورد نظر خود را با در نظر گرفتن سابقه و حق الوکاله تعرفه شده انتخاب نمایید. جهت انتخاب وکیل خانواده متخصص و مشاور حقوقی خانواده خود وارد لینک‌های زیر شوید:

  

برچسب ها
نظرات 0