تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ تاریخ ویرایش : ۱۴۰۰/۰۵/۲۳

اشتباهات خود را در دعاوی ملکی با مشورت گرفتن از یک وکیل ملکی یا مشاور حقوقی ملکی به صفر برسانید

اشتباهات خود را در دعاوی ملکی با مشورت گرفتن از یک وکیل ملکی یا مشاور حقوقی ملکی به صفر برسانید

پیشگفتار

باتوجه به اینکه افراد عموماً در معاملات مربوط به املاک با سخت گیری عمل می کنند اما در بسیاری از موارد شاهد اختلافات فی مابین طرفین قرارداد خواهیم بود. ممکن است یکی از طرفین معامله یا هردو طرف قرارداد به تعهدات خود عمل ننمایند و برای یکدیگر مشکلاتی را به وجود بیاورند، در این زمان افراد برای حل اختلافات خود نیاز به دریافت مشاوره حقوقی در مسائل ملکی و یا وکیل ملکی خواهند داشت.
با توجه به اینکه وکیل در تهران و همینطور در شهرستان های دیگر زیاد است باید به این موضوع توجه نمایید که تعداد وکیل امور ملکی خوب در تهران و یا شهرستان ها بسیار کم است و بهتر است در انتخاب وکیل ملکی به رزومه و حسن شهرت آنها توجه نمایید.

 

 


آشنایی با انواع دعاوی ملکی و نقش وکیل ملکی در آنها

دعاوی ملکی انواع گوناگون دارد که به سه دسته دعاوی ملکی حقوقی و دعاوی ملکی ثبتی و طرح شکایات ملکی کیفری تقسیم می گردد: 
مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی شامل الزام به تنظیم سند رسمی، فسخ قراردادهای ملکی، مطالبه اجرت المثل، مطالبه حق سرقفلی و .. می باشد و مهم ترین دعاوی ملکی ثبتی شامل افراز ملک، ابطال سند مالکیت معارض، ابطال سند رسمی و ... خواهد بود. برخی از شکایات کیفری ملکی رایج نیز شامل تصرف عدوانی و مزاحمت و ممانعت از حق و جعل اسناد و کلاهبرداری و ... است که طرح دعوا یا شکایت نسبت به هریک از موارد گفته شده را باید بعد از مشاوره حقوقی با مشاوران حقوقی ملکی و وکلای پایه یک دادگستری اقدام و به انجام رساند.

آشنایی با انواع دعاوی ملکی و نقش وکیل ملکی در آنها

وکیل املاک متخصص کیست؟

وکیل املاک مجرب وکیلی است که هم نسبت به انواع دعاوی ملکی حقوقی و ثبتی و هم نسبت به طرح شکایات کیفری مربوط به املاک اطلاعات کافی و وافی داشته و پس از مراجعه موکل به ایشان تمام جوانب امر را بررسی نموده و سپس به تعیین استراتژی و راهکار مناسب در پرونده پیش رو می پردازد و اطلاعات کافی را در اختیار موکل خود قرار داده و ایشان را تا انتهای راه همراهی می نماید. سامانه دادیاب هم درخصوص دعاوی ملکی و ثبتی و هم درخصوص طرح شکایات کیفری مربوط به ملک وکلایی را به شما عزیزان معرفی می نماید و شما می توانید با مشاهده و مقایسه حق الوکاله دریافتی و سوابق آنها به انتخاب هریک بپردازید.

هزینه ی اخذ وکیل برای املاک چگونه است؟

هزینه وکیل ملکی بسته به ارزش ملک، نوع پرونده و دعاوی قابل طرح، سابقه و تجربه وکیل متفاوت می باشد و بر اساس این آیتم ها هر وکیل ملکی ممکن است حق الوکاله متفاوتی را از موکل خود دریافت نماید و نمی توان در این خصوص یک نظر قطعی و دقیق ارائه نمود. لکن باتوجه به اینکه پرونده های ملکی اکثراً پرونده های پیچیده ای هستند و عموماً مدت زمان رسیدگی به این پرونده ها طولانی می باشد هزینه وکیل نیز به تبع سختی ها و پیچیدگی های موضوع عموماً بالاتر از پرونده های غیر ملکی می باشد.

شرایط مشاوره حقوقی در امور ملکی به چه صورت است؟

باتوجه به اینکه خرید و فروش ملک و مستغلات یکی از معاملات رایج در کشور ما محسوب می گردد و در حجم گسترده ای واقع می شود، به تبع آن مشکلات و اختلافات زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. دلیل بیشتر این اختلافات و مشکلات ناآگاهی افراد از مسائل حقوقی ملکی است که پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر اقدامی ابتدا از یک وکیل خبره و باتجربه مشاوره حقوقی دریافت نمایید تا در زمان تنظیم قرارداد و در زمانی که نیاز به بررسی اسناد و مدارک مربوط به ملک دارید بتوانید درست ترین تصمیم را گرفته و با کمترین مشکل به خرید و فروش ملک بپردازید. 
باتوجه به اینکه دسترسی به وکیل متخصص دعاوی ملکی و قراردادها به آسانی امکانپذیر نمی باشد همبنیانگذاران سامانه دادیاب این بستر را برای شما فراهم آوردند تا با مشاهده حق المشاوره وکلای سامانه و مقایسه قیمت به انتخاب هریک از آنها بپردازید و  جهت مشاوره حقوقی ملکی به صورت تلفنی اقدام کنید. این دسترسی به گونه ای است که در هر کجای کشور و یا خارج از ایران باشید نیز می توانید با وکلای سامانه ارتباط بگیرید و مشاوره خود را دریافت نمایید.

اما چرا مشاوره حقوقی ملکی تلفنی؟

شما می توانید از طریق مشاوره حقوقی ملکی به صورت تلفنی در سامانه دادیاب هر سوالی که از وکیل مورد نظر خود دارید بپرسید و فاصله و دوری شما از متخصصانی که انتخاب می کنید هم نمی تواند مانع این امر گردد. بسیاری از افراد به این دلیل که مشاوره حضوری برای آنها سختی هایی را به همراه خواهد داشت و وقت و فرصت کافی جهت حضور در دفتر وکیل را ندارند. یا به این خاطر که در شهر یا روستای محل سکونت آنها وکلای متخصص حضور ندارند و بعضاً هزینه مشاوره حقوقی حضوری مبلغ قابل توجه و بالایی است ترجیح می دهند از طریق مشاوره حقوقی ملکی تلفنی سوالات مربوط به پرونده خود را بپرسند و از این طریق با وکیل ارتباط برقرار نمایند.

اما چرا مشاوره حقوقی ملکی تلفنی؟

انتخاب وکیل ملکی متخصص از طریق سامانه دادیاب

سامانه دادیاب بیش از 200 وکیل حرفه ای و متخصص در همه حوزه های حقوقی از جمله حقوق مرتبط با ملک و املاک دارد و در همه حوزه های حقوقی و کیفری خدمات مشاوره ای و وکالتی ارائه می دهد. برای اینکه بتوانید در سامانه از هزینه های وکیل ملکی متخصص و همچنین خدماتی که در حوزه ملکی در سامانه ارائه می شود آگاه باشید به بخش مربوطه مراجعه کنید تا بتوانید بهترین وکیل ملکی را با مشاهده نرخ حق الوکاله شفاف و با بررسی رزومه تحصیلی و کاری آنها انتخاب نمایید. همچنین می توانید قبل از سپردن پرونده خود به وکیل ملکی، با مراجعه به بخش مشاوره حقوقی ملکی از آن ها مشاوره تلفنی دریافت نمایید و تخصص آن وکیل را بسنجید و در صورت رضایت از وکیل پرونده خود را به او بسپارید.

برچسب ها
نظرات 0