تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ تاریخ ویرایش : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲

آشنایی با وظایف و ویژگی های منحصر به فرد وکیل خانواده و طلاق و مشاوره حقوقی خانواده

آشنایی با وظایف و ویژگی های منحصر به فرد وکیل خانواده و طلاق و مشاوره حقوقی خانواده

پیشگفتار

اولین نهاد اجتماعی که هر فردی به آن وارد می شود خانواده است که این امر شامل تمامی افراد جامعه می شود، خانواده با ازدواج زن و مرد شکل می گیرد و سپس با به دنیا آمدن فرزندان این نهاد اجتماعی گسترده تر می شود.
احترام به حقوق یکدیگر ابتدا در خانواده معنا پیدا می کنند و سپس به سمت جامعه سوق داده می شود، به عبارتی دیگر تمامی اعضای خانواده نسبت به یکدیگر دارای حقوق و تکالیفی می باشند که در صورتی که رعایت نشود موجب ایجاد دعاوی خانوادگی می شود که علاوه بر این که موجب فروپاشی خانواده می شود بلکه پیامدهای ناگواری در سطح جامعه نیز ایجاد می کند.
با توجه به موراد مذکور و همچنین افزایش اختلافات دعاوی خانوادگی می توان وجود یک وکیل خانواده خوب را جایز دانست.
در ادامه به بررسی وکیل خانواده و شرح وظایف و ویژگی های آن می پردازیم برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید.

 

آیا می دانید یک وکیل خانواده خوب چه ویژگی هایی دارد؟

هیچ دانشگاه و یا موسسه خاصی که به آموزش افراد برای این که بتوانند وکیل خانواده شوند وجود ندارد بلکه فارغ التحصیلان رشته حقوق بعد از کسب نمره قبولی در آزمون وکالت نوع فعالیت خود را که در بخش های مختلف حقوق باشد را انتخاب می کنند، که برخی از این وکلا با اخذ پرونده هایی در مورد طلاق، مهریه، نفقه و ... در زمینه دعاوی خانوادگی و با عنوان وکیل خانواده فعالیت کرده و در این زمینه تجربه و مهارت لازم را کسب می کنند و به امور حقوقی مربوط به امور خانواده می پردازند.
یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خانواده خوب که باید داشته باشد علم، تجربه و سابقه ای است که در امور مربوط به دعاوی خانوادگی کسب نموده است، همچنین برخورداری از معلومات و اطلاعات لازم در مورد مسائل حقوقی و مراحل دادرسی در دادگاه های بدوی، از دیگر ویژگی های یک وکیل خانواده خوب به شمار می آید که موجب می شود تا در زمان دفاع از موکل خود با تدبیر عمل کند.
علاوه بر ویژگی های فوق الذکر بهترین وکیل خانواده بایستی قابل اعتماد و راستگو باشد و در حین انجام وظایف، اسرار خانوادگی را فاش نکرده و تمامی سعی خود را به کار گیرد تا موکلین به حقوق قانونی خود دست پیدا کنند.

چند نمونه بارز از وظایف وکیل خانواده متخصص و معتبر

چند نمونه بارز از وظایف وکیل خانواده متخصص و معتبر

در ادامه چند نمونه از مهم ترین وظایف بهترین وکیل خانواده را بیان می کنیم:

1- ممکن است هر کدام از طرفین دعوی به هر دلیل تمایل به حضور در دادگاه را نداشته باشند، در این حالت با وجود وکیل خانواده دیگر نیازی نیست خودتان به مرجع قضایی مراجعه کنید. بهترین وکیل خانواده به عنوان نماینده خواهان و یا خوانده در محاکم دادرسی حضور پیدا کرده و رسیدگی های لازم را به انجام می رساند.
2- از دیگر وظایف وکیل خانواده، بعد از اخذ وکالت، جهت خرید و فروش اموال اعم از منقول و یا غیر منقول، حضور در جلسات شرکت برای مزایده و یا حتی سرمایه گذاری به عنوان نماینده فرد اصیل
3- یکی دیگر از وظایف بارز یک وکیل خانواده ارائه مشاوره حقوقی خانواده به هر کدام از افراد خانواده است، و همچنین به عهده گرفتن وکالت هر کدام از آن ها در صورت بروز هر گونه مشکلی در مسائل دعاوی خانوادگی، کیفری و ... است.

چگونه از وکیل خانواده در تهران بهره ببریم؟

تهران پایتخت ایران و جزء بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور می باشد پس قطعا مشکلات حقوقی در این شهر نسبت به سایر شهرها بیشتر می باشد. به همین دلیل پیدا کردن و انتخاب وکیل در حوزه های مختلف حقوقی در این شهر نسبت به سایر شهرها سخت تر می باشد. از آنجایی که پرونده های خانواده جزء بیشترین پرونده های موجود در دادگاه های تهران می باشد انتخاب وکیل خانواده در تهران یک موضوع مهم محسوب می شود و برای یافتن وکیل خانواده خوب و متخصص باید تمام حواس خود را جمع نمایید تا در دام وکلای تقلبی و سودجو نیافتید. به دلیل اینکه یافتن وکیل در تهران سخت می باشد و رفت و آمد به دفاتر وکلا نیاز به صرف زمان زیادی می باشد بهتر است برای جستجوی وکیل خانواده به سامانه های اینترنتی که خدمات حقوقی به موکلان ارائه می دهند مراجعه نمایید تا کار برای شما آسان تر شود.

وکیل طلاق کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟

وکیل طلاق زیر دسته همان وکیل خانواده محسوب می شود. وکیل طلاق به شخصی گفته می شود که با دریافت وکالت از طرف شخصی دیگر امور مربوط به طلاق را از جانب وی در دادگاه پیگیری نماید، وکیل طلاق در مورد دعاوی خانوادگی و موضع طلاق از تجربه و مهارت لازم برخوردار بوده و در این زمینه سابقه طولانی در دادگاه های خانواده دارد و به تمامی امور مربوط به طلاق از قبیل مهریه، جهیزیه، حضانت فرزند و ... آشنایی لازم را دارد.

از مهم ترین وظایف بهترین وکیل طلاق در تهران و سایر شهرها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1- ارائه مشاوره حقوقی خانواده تخصصی با توجه به شرایط موکل خود و تلاش برای صلح و مدارا میان زوجین
2- حضور به موقع وکیل در جلسات دادرسی که نشان از وقت شناسی وی دارد
3- مطالعه و ارزیابی پرونده های مشابه، جهت سرعت بخشیدن در روند پیگیری پرونده و ارائه آن در زمان تعیین شده به دادگاه
4- تحقیق و جمع آوری اطلاعات کافی به جهت دفاع از موکل 
5- تعقیب و ردجویی دقیق مراحل دادرسی پرونده و آگاه نمودن موکل خود در هر کدام از مراحل

مشاوره حقوقی خانواده چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟

مشاوره حقوقی خانواده چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟

پیشتر به بررسی وظایف وکیل خانواده و وکیل طلاق پرداختیم و دانستیم که یکی از خدمات آن ها مشاوره حقوقی خانواده است، شما می توانید برخی از مسائل و مشکلاتی که میان افراد خانواده به وجود می آید را از طریق مشاوره حقوقی خانواده بدون اینکه نیاز به مراجعه به دادگاه و دخالت قانون باشد حل و فصل کنید.
شخصی که به عنوان مشاور حقوقی خانواده فعالیت می کند بایستی در خصوص حقوق خانواده از اطلاعات لازم برخوردار باشد و با توجه به تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد به راحتی بتواند در رفع مشکلات حقوقی خانواده تاثیرگذار باشد.

از چه روش هایی می توان مشاوره حقوقی خانواده دریافت کرد؟

روش های مختلفی برای دریافت مشاوره حقوقی خانواده وجود دارد که به برخی از این روش ها می پردازیم.
یکی از روش های مشاوره، مشاوره حقوقی خانواده تلفنی می باشد که در این روش در هر نقطه ای در این کشور عزیزمان حضور داشته باشید می توانید با تلفن همراه خود تماس گرفته و با وکیل یا مشاور حقوقی متخصص خود صحبت نمایید. یکی از مزایایی که این روش دارد این است که در وقت و هزینه و انرژی شما صرفه جویی می شود و در عین حال می توانید بهترین مشاوره حقوقی خانواده در تهران و یا سایر شهرستان ها داشته باشید.
روش دیگری که می توانید برای مشاوره حقوقی خانواده از آن استفاده کنید روش حضوری می باشد که در این حالت به دفتر وکیل مورد نظر رفته و مشاوره خود را انجام می دهید. یکی از مزیت های این روش دیدار حضوری وکیل می باشد و با مکان و رفتار وکیل به صورت کامل می توانید آشنا شوید و می توانید تحقیقات محلی نسبت به کار آن وکیل انجام دهید تا از کیفیت کار او مطلع شوید و کاملا آن شخص را مورد ارزیابی قرار دهید.

انتخاب وکیل خانواده، وکیل طلاق و دریافت مشاوره حقوقی خانواده در سامانه دادیاب

برای اینکه بتوانید راحت تر وکیل خود را در تهران و سایر شهرستان ها انتخاب نمایید و سوابق تحصیلی و کاری آن ها را به صورت آنلاین مشاهده و مطالعه نمایید، سامانه دادیاب این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بهترین وکلا در همه حوزه های حقوقی از جمله وکیل خانواده، وکیل طلاق و همچنین دریافت مشاوره حقوقی خانواده را با بهترین شرایط داشته باشید. دادیاب با بیش از 200 وکیل متخصص و مجرب در حوزه های مختلف مددرسان شما خواهد بود.

برچسب ها
نظرات 0