مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

با سلام من دانشجو هستم و زمانی دنبال خانه و همخانه میگشتم با آگهی خانه ای رو به رو شده بودم که با عنوان همخانه، مستاجر میگرفت، صاحب خانه خانمی هستن هشتاد ساله که دو تا از اتاق های خود را به صورت دو تخت و چهار تخته با یک قرارداد دستی نوشته شده، به افراد دانشجو اجاره می دهد، و خود نیز در آنجا زندگی میکند اما مشکل اینجاست که او فردی است که انگار مشکل روانی دارد و کارهای خود را به دست ما بچه های مستاجر می دهد که انجام دهیم و اگر از او سرپیچی کنیم یا حرفش را گوش ندهیم ما را تهدید به بیرون کردن از خانه می کند، همچنین خود به خود و سر لج وسایل اتاق ها و بچه ها را جا به جا می کند و موجب نارضایتی و عدم آرامش بچه ها شده است، این خانوم حتی مجوز ندارد، ولی قرارداد یکساله میبنند و از بچه ها ماهانه مبلغ 850 هزار میگیرد و کاری می کند که بچه ها (به دلیل عدم آرامش روانی از این خانه قبل از این که قراردادشان تموم شود ) خانه را با اعصاب داغون و مجبوری و عدم آرامش ترک کنند. می خواستم ببینم راهی هست که بتوانم جلوی این شخص را بگیرم و چگونه و چقدر مراحل آن طول می کشد. با تشکر

با عرض سلام، یه مشکل خانوادگی داشتیم، خاله من حدودا چهار پنج ساله که هر بار با حرفاش آرامش مارو بهم میزنه،طوری که حتی پیش اومده که تو محل دادو و بی داد شده، هر بار به بهانه های مختلف ( که اگه لازم بدونید نام میبرمشون) موضوع مدت هاست داره کش پیدا میکنه و ما به ستوه اومدیم،خواستم ببینم آیا من میتونم ازش شکایت بکنم؟ مادر و مادر بزرگم خیلی ازش ناراحتن خصوصا مادرم چون همیشه به من و مادرم تهمت میزنه حتی تهمت قتل هم به ما زده و با توجه به شرایط فعلی زندگی که در حال حاضر داریم و شناختی که نسبت بهش دارم که ممکنه در آینده خدایی نکرده اگه مادربزرگم فوت کنه بازم بندازه گردن ما من توی این همه مدت تقریا جز یکی دو بار چیزی بهش نگفتم اما اخیرا دیگه نتونستم و کاراشو به روش آوردمو یه بار که خیلی موضوع بزرگ شد سرش داد زدم و گفتم ازت شکایت میکنم،امروزم دوباره یه کاری کرد که من مجبور شدم بگم اگه ادامه بدی باپلیس میام دم خونت،الان مسئله اینه که مادرم خیلی با گذشته و اصلا شکایت واسش معنی نداره( با این که داره عذاب میکشه و حتی یه بار بدون اغراق مادرم رو تا پای سکته برد شاهدم داشتیم که متاسفانه فوت کردن) اینارو گفتم که بگم اگه قرار باشه ازش شکایت بکنیم من باید این کارو بکنم اما میخواستم بدونم با توجه به سنم میتونم این کارو انجام بدم؟ (اردیبهشت هجده سالم تموم میشه) البته نمیخوام موضوعو بزرگ کنم فقط در همین حد که یکم بترسه و به کاراش ادامه نده کافیه ممنون میشم راهنماییم بفرمایید🙏🏻

بنده چند سالی هست به مشگل خورده ایم اجناس مغازه بنده رو هم با همکاری داداشش از مغازه انتقال دادن به مکان دیگری بعد خوب شدن باز دوباره به بدون دلیل تا خانه را ترک کردن و یه روز درحال رفتن به خانه بودم که دیدم وسیله هارو خارج کردن از خانه و در حال رفتن هستن بعد چند وقتی باز آشتی کردیم درحالی که ایشون اصلا از بنده حرف شنوی نداشت تمکین من‌ نبود بچه رو می‌برد میزاشت خونه خواهرش کلیدهای خونه رو از بنده می‌گرفت منم اعصاب کل کل کردن رو نداشتم چون خونه رو باباش گرفته بود مینداختم جلوش و میومدم و اینکه حالا به بنده تهمت دزدی زدن درصورتی که بنده کاسب هستم و دستور قطل بنده رو دادن الحمدراالاه جان سالم در بردم الان ایشون رفته درخاست طلاق کرده درصورتی که اصلا در تمکین بنده نبوده ایشون هر زمان عشقش می‌کشید کلیدارو از بنده می‌گرفت تا اینکه خونه خریدم تا اینکه دید خونه از خودم دارم درخاسط طلاق داد کلی هم پول و جنس با خودش برد من‌ چیکار کنم الان

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice