مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

با سلام و تحیت. استدعا دارد لطفا محض رضای خداوند متعال راهنمایی های لازم مبنی بر تنظیم دادخواست و درخواست متن تامین دلیل که مشتمل بر نکات کلی و جزئی و بطور کل موارد قابل ذکر جهت ،استرداد، اعاده و خلع ید و باز پس گرفتن حق و حقوق ( اموال منقول و غیرمنقول " اعم از زمین های مزروعی و کشاورزی، زمین و خانه های مسکونی موجود و خرید و فروش یافته، وسائل ، ادوات ماشینهای کشاورزی و ماشینهای سواری موجود و خرید و فروش شده، سرمایه های 18 ساله ی حاصل از کشت و کار 70 هکتار زمین های کشاورزی دیم و آبی، منازل مسکونی با عرصه . اعیان موجود و سرخود و بدون کسب اجازه تخریب شده که برای رد پا گم کردن انجام یافته، لوازم خانگی" اعم از وسائل، ظروف و ابزار آشپز خانه به همراه کلیه دستگاههای مورد نیار آشپزی و پخت و پز، نگهداری مواد غذایی مانند انواع اجاق گاز، یخچال وغیره ،البسه خواب و وسائل نشیمن نظیر مبل و فرشهای دستباف و ماشینی و دیگر ملزومات ریز و درشت زندگی که بخاطر زندگی کردن در کنار والدینمان( پدر و مادر) تحت تصرف یکی از برادران مان بوده و اخیر متوجه شدیم با سوء استفاده از بیسوادی و اساسا بی خبری از پدر و مادر که چندی پیش به رحمت خدا رفته اند و وراث تنی ( خواهران و برادران " 7 نفر") که همگی در قید حیات هستند، گل سرسبد اموال منقول و غیرمنقول ارثی پدری و ذخایر سرمایه های ریالی مذکور را در خفا به نام خودش ثبت و ضبط نموده است و ادعای تصاحب صاحبیت کرده و از تقسیم عادلانه و مساوی سرباز زده و خوداری می کند ، جهت ارائه به مراجع رسیدگی قضایی( شورای حل اختلاف و دادگستری )بصورت مکتوب بفرمایید متشکریم. لازم به ذکر است اقدامات اولیه دادرسی تا مرحله تهیه استشهاد محلی و مدارک مرتبط و مورد نیاز و ارائه آن به شورای حل اختلاف محل سکونت( بیله سوار مغان در استان اردبیل) صورت پذیرفته است. باضافه سوال: آیا این کار بطور کل به عنوان خیانت ویا خیانت در امانت و یا هر عنوان دیگری از خیانت قابل تلقی است یا نه؟ آیا قابل پیگیری در مراجع قضایی است یا خیر؟( باتوجه به متن) بازم ممنون از اینکه راهنمایی می فرمایید و به سوالات ما پاسخ می دهید. .1400/06/1

سلام. حدود 20 سال پیش پدر و مادرم فوت کردند و خانه ای که بنام مادرم بود به ارث رسید. من و 6 خواهر و 2 برادر وارث بودیم. بخاطر اختلافات پیش آمده، سالها خانه به حال خود رها شد و تبدیل به مخروبه گردید و همسایه ها نیز از این موضوع بشدت گله مند شدند. اما برادران و خواهرانم سازش نکردند و تکلیف خانه روشن نشد. چهار سال پیش، تصمیم گرفتم از طریق دادگاه اقدام کنم. اقدامات به مرحله صدور حکم رسیده بود که یکی از برادرانم توسط همسرش کشته شد، و دادگاه رای به توقف موضوع داد و باز هم خانه مخروبه موروثی به حال خود ماند. اکنون تمامی وراث آماده فروش خانه هستند، دو فرزند و همسر برادر کشته شده مان هم آمادگی خود را اعلام کرده اند. فقط مانده یکی از فرزندان برادر کشته شده که همکاری نمیکند، و شماره تلفن و آدرس خود را به هیچکس نداده. در نتیجه خانه ای که 20 سال است به مخروبه ای تبدیل شده، همچنان بلاتکلیف است. لطفاً راهنمایی کنید چطور میشود این یک نفر را مجاب به همکاری کرد تا حق 11 نفر دیگر از وراث تضییع نشود. ضمن اینکه همسایگان این خانه هم بشدت در سختی بسر میبرند که مخروبه ای در کنار خانه اشان قرار دارد. با تشکر فراوان، افشار.

قصور پزشکی با سلام. خانوم اینجانب در سال 90 بابت بیماری و کسالتی که داشت به دکتر مراجعه میکند و متاسفانه پس از مصرف داروهایی که دکتر معالج برای او تجویز میکند دچار حساسیت شدید دارویی میشود و حتی قبل از این که حسایت زیاد بشود با دکتر معالج خود تماس میگیرد و میگوید پوست من دچار حساسیت شده و دونه های ریزی روی بدن من دیده میشود ولی دکتر میگوید مشکلی نیست شما دارو رو مصرف کن. پس از سه روزمصرف دارو شب 21 ماه مبارک سال 90 خانومم حالش بد شد وبه حالت نیمه بیهوشی افتادطوری که حتی نمیتونست راه برود و مجبور شدم با پتو از طبقه سوم خونه پایین بیارمش و او را به بیمارستان منتقل کنم و چون تعطیلات بود دکترهای متخصص وجود نداشتند و پس از دو روزبستری دربیمارستان تمام بدن خانومم تاول زد طوری که به بخش سوختگی بیمارستان امام رضای مشهد منتقل کردند و ملاقات ممنوع شد بالاترین مرحله حساسیت دارویی به نام تن برای خانومم پیش آمد و تمام ناخن های او ریخت مخاطش درگیر شد، پرده گوش چپش پاره شد،و مشکل اعصاب و روان هم برای او پیش آمد و بیشترین آسیب رو چشم های او دید. طوری که چندین بار به تهران منتقلش کردم و عمل پیوند قرنیه انجام داد و هنوز پس از 11 سال خوب نشده وبیماریش همچنان ادامه دارد و در همون زمان دکترهاتشخیص دادن بر اثر مصرف یکی از داروهای اون دکتر به این روز افتاده است و حدودا یک ماه بیمارستان بستری بود و به گفته دکترهای بیمارستان در کل ایران 6 نفر مثل خانوم من به این شدت دچار حساسیت دارویی شدند و بالاخره پس از شش ماه که دیدم شدت بیماری خانومم زیاده وبهبودی حاصل نمیشه و درمانش طولانی هست، از دکتر شکایت کردم و این پرسه دو سال طول کشید ولی چون بیماری و آسیبی که خانومم دیده بود تقریبا نادر بود برای او یک دیه ناچیزی بریدند و دکتر هم که بیمه بود راحت اون رو پرداخت کرد و خانومم رضایت داد ولی متاسفانه پس از 11 سال خانومم از نظر جسمانی کماکان مشکل دارد و بنده چندین برابر اون دیه هزینه کردم و مهم تر از همه این که خانومم از نظر روحی افسرده شده و به شدت دچار مشکل وکل زندگی من رو تحت الشعاع قرار داده است.ومتاسفانه بدلیل درد و رنجی که تو این یازده سال متحمل شده بارها به من گفته اگر خوب نشم خودکشی میکنم حال . با این که خانومم رضایت داده آیا به دلیل این که هنوز بیماری او درمان نشده و به گفته دکتر او که تحت درمان است تا آخر عمر همین طوری هست و هزینه های درمان چشم سرسام آور.آیا دوباره امکان شکایت چه از جانب خانومم و یا من به عنوان همسربه دلیل عارضه اعصاب و روان و مختل شدن زندگیم هست یا خیر؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.

با سلام در سال 98 ملکی را خریداری نمودم و سند قطعی انتقال داده شد. فروشنده بنابر قرارداد باید در تاریخ 1399/01/30 ملک را تحویل میداد. با توجه به شرایط دو طرف و کرونا بصورت شفاهی توافق بر تمدید مهلت تخلیه به مدت یکسال شد. بعد از گذشت یکسال بنابر درخواست فروشنده تا تاریخ 1400/06/01 هم به ایشان مهلت تخلیه داده شد البته تحت شرایط جدید از نظر مبلغ اجاره و ودیعه که در پشت قولنامه فروش ذکر گردید. حدود ۴۰ روز قبل از موعد تحویل به فروشنده درباره تحویل ملک تذکر لازم با آگاهی مشاور املاک دخیل در قرارداد فروش داده شد و ایشان قبول کردن ملک را تخلیه و بموقع تحویل دهند. با توجه به شرایط بنده ملک را از زمان تخلیه به شخص دیگری اجاره دادم. اکنون با رسیدن زمان تخلیه ایشان تخلیه نمیکنن. حال با توجه به شرح بالا باید چگونه درخواست تخلیه فوری داد و زمان آن چقدر است؟ آیا بنده از نظر عقد قرارداد اجاره جدید خلاف کرده ام و در این صورت عواقب آن چیست؟ آیا مصوبات کرونا ممکن از تخلیه ملک جلوگیری کند؟ با تشکر

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice