مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

با درود الغرض من در خصوص شارژ در شهرک شمال با مدیران اختلافاتی پیدا کردم به این شرح که اقایان با تنظیم اساسنامه ای که مغایر با قوانین میباشد و اختیارات بی حد و حصری در ان برای خود قائل شده اند و هرساله تا میزان چند برابر بودجه مورد نیاز از مالکین وصول میکنند و پاسخگو هم نیستند، حتی به اظهارنامه های ارسالی، از این روی ناگزیر به مراجعه به دادگاه در نوشهر شدم ، قاضی دادگاه نیز اساسنامه ای را که حتی یک امضا هم نداشت ملاک رابطه قرار داد، ناگزیر تقاضای تجدید نظر دادم و دادگاه تجدید نظر با رای قطعی اساسنامه را فاقد جایگاه قانونی دانست و به دادگاه بدوی برای رسیدگی در ماهیت موضوع عودت داد و قاضی طی رسیدگی برای تعیین میزان شارژ با هزینه اینجانب به کارشناس ارجاع داد، متاسفانه کارشناس رسمی دادگستری که دکترای حسابرسی هم دارد با وجود روئیت رای دادگاه تجدید نظر، طی گزارشی با استناد به اساسنامه فوق الذکر عملکرد مدیران را تایید نموده و پس از ابلاغ دادگاه من هم اعتراض خود را کتبا به خلاف واقع بودن گزارش با ذکر دلایل از جمله غیر قانونی بودن اساسنامه و آمریت ایین نامه اجرایی قانون تملک اپارتمانها در شهرکهای مسکونی به دادگاه ارایه دادم، حال دادگاه به من ابلاغ کرده سه میلیون ششصد هزار تومان دیگر به حساب واریز کنید به هیئت سه نفره ارجاع داده شود، با عنایت به مراتب فوق که قاضی کارشناسی را مطابق با ایین نامه اجرایی قانون تملک اپارتمانها تکلیف نکرده البته اینطور که کارشناس میگوید و از طرفی کارشناس با وجود رویت رای دادگاه تجدید نظر، بنا به تشخیص خودش اساسنامه فوق الذکر را مبنای گزارش قرار داده لطفا بفرمایید به چه ترتیب اقدام کنم تا با هزینه های تحمیلی مواجه نباشم و اینکه ایا قاضی با استناد به چنین گزارشی رای خواهد داد و اگر رای داد ایا با اعتراض و درخواست تجدید نظر نتیجه بهتری عایدمان خواهد شد یا خیر با سپاس

با سلام و خسته نباشید من یه دختر 25 ساله هستم پدر و مادرم از هم جدا شدن حدود دو سال پیش اقدام کردم به دریافت نفقه 350مطرح شد به عنوان مبلغی برای پوشاک و پول جیبی اون موقع پدر و مادرم با هم زندگی میکردن و این مبلغ به عنوان مبلغ مختصری برای پوشاک و هزینه دکتر تعیین شد و خرج منزل با پدرم بود که ایشون اصلا خرج خانه نمیکردن یا خیلی محدود بود الان در حال حاضر که پدر و مادرم جدا زندگی شدن پدرم قصد دارد مرا پیش مادرم بفرستد و تا حالا چند بار از خونه بیرون کرده ولی مادرم هم قبول نکرده که من با او زندگی کنم الانم من چطور میتونم درخواست بدم برای نفقه ام و مسکنم چون منو تهدید کرده که با من نباید باشی من میتونم دوباره تقاضای نفقه بدم چون مبلغ 350خیلی مبلغ کمی هستش و اگه افزایش میزنم بهتره یا کلا درخواست نفقه دوباره بدم چون افزایش گفتن که خیلی کم اضافه میشه هر سال و یکی اینکه میتونم برا زندگی و مسکنم هزینه جداگانه از ایشون بگیرم و با مادرم زندگی کنم ممنون میشم جواب بدید واینکه پدرم ماهی 6 میلیون درامدش هستش

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice