مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

با سلام خانه ای را اجاره کردم که در ابتدا مشکل گرمایشی داشت ولی صاحبخانه (که خود مستاجر صاحبخانه اصلی است و در قرارداد درج شده که می تواند اجاره دهد) تعهد کرد که کلیه تعمیرات مشعل بر عهده وی باشد و در قرارداد کتبا نوشت. این فرد علاوه بر اینکه این مورد اجاره را ۴ برابر قیمت اصلی به بنده واگذار کرده با بازی دادن بنده در طول سه ماه با قول قرار دادن یک مشعل نو، سپس قرار دادن یک مشعل مستعمل ارزان و در واقع ماست مالی قضیه، می‌خواهد تا آخر قرارداد که پایان اردیبهشت است در اجاره بمانم و حتی برای تعمیرات نیز پس از امتناع می خواهد الان که کاملا دستگاه خراب شده یک آبگرمکن دست دو ارزان (مثل همان مشعل) بگیرد و هزینه نصب هم با من باشد، ضمن اینکه بنده هیچ اعتمادی هم ندارم که بتوانم مبلغ رهنم (30 میلیون) را در اول خرداد پس بگیرم. در نهایت اظهارنامه صادر کردم یکی برای الزام به اجرای تعهد تعمیرات و یکی دیگر در روز بعد برای اعلام فسخ قرارداد. سوالم این است که اگر این فرد بعد از ابلاغ اظهارنامه فسخ، اقدام به تعمیر سیستم گرمایشی نماید و یا بعد از شکایت بنده این کار را انجام دهد آیا حق بنده برای فسخ قرارداد از بین میرود و شکایت بنده رد می شود؟ (مهلت اظهارنامه فسخ قرارداد ۲۴ ساعت بوده است) آیا این فرد می تواند با قرار دادن مثلاً یک آبگرمکن دست دوم موضوع را فیصله بدهد؟ ممکن است دادگاه با ایشان مصالحه نماید و به این دلیل که مشکل ظاهرا حل شده است شکایت من را رد نماید؟ قرارداد اجاره نامه بر اساس قانون موجر و مستاجر ۱۳۷۶ بوده و کلیه خیارات برای فسخ لغو شدند و دلیل شکایت بنده بر اساس مواد ۴۷۰ تا ۴۸۲ قانون مدنی بوده که انتفاع بنده از مورد اجاره دچار مشکل و سختی شده است. می خواهم با تامین خواسته ماشین او را توقیف و بتوانم پول خود را پس بگیرم. ممنون می شوم اگر نظر یا راه حل خود را در این رابطه بفرمایید و کمک کنید از این گرفتاری درایم با تشکر

علی به اشتناد قرارداد عادی مورخه ا مرداد ماه سال ۹۹ مبادرت به طرح دلوی الزام به تنظیم سند رسمی یک واحد آپارتمان علیه حسن در مرجع قضایی مینماید پس از تشکیل چند جلسه دادرسی و اقرار حسن مبتنی بر تنظیم قرارداد مذبور رضا به عنوان ثالث با استناد به یک سند رسمی انتقال اجرائی به خواسته خلع ید علی به عنوان ذینفع ثالث ورود ثالث به دعوی میشود و اعلام می دارد که آپارتمان مذکور را در جلسه مزایده اجرای ثبت منطقه مربوطه موضوع پرونده اجرایی چک صادره توسط حسن در وجه محمود برنده شده ودر تاریخ 1\12\98 سند رسمی انتقال آپارتمان توسط اجرای ثبت مذکور به عنوان ولی ممتنع بنام او صادر گردیده است و علی نمی تواند حسن را الزام بهرتنظیم سند نمایدچون علی ذینفع نمی باشد حال رضا درخواست جلب ثالث( علی )را از دادگاه درخواست میکند آیا ادعای رضا صحیح می باشد به فرض ثبوت پاسخ دهید الف دفاعیات رضا و علی در چه قالبی مطرح میشود (ورود ثالث _جلب ثالث) ب تصمیم یا تصمیمات دادگاه در این خصوص چه خواهد بود( مبانی تصمیم دادگاه چیست ج)حکم فروش ملک مورد نظر به چه نحوی خواهد بود؟

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice