مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

سلام دوماه پیش به طور اتفاقی با آقای که 20 سال پیش خواستگارم بود در فضای مجازی اینستاگرام به طور اتفاقی با هم صحبت کردیم بعد از دو هفته متوجه شدم که ایشون دروغ گفته متارکه کرده وبا زن و دوبچه اش هست و زندگی می کند. به محض متوجه شدن این موضوع به ایشون اخطار دادم که دیگه با من تماس نگیره و مزاحم نشه ولی ول کن نبود. تااینکه حتی تهدیدش کردم اگر دوباره تماس بگیره ازش شکایت میکنم.چند روزی ازش بی خبر بودم که بعد دیدم همسرش با من تماس گرفت که با تو شوهر من رابطه داشتی هرچی توضیح دادم موضوع چیه و هیچ رابطه ای جز در فضای مجازی و پیام نبوده گویا گستاخ تر شدن و انگشت اتهام رو بجای شوهرش سمت من گرفتن و بعد از اون خواهرش و بعد مادرش تماس گرفت و. بعد تماس گرفتن crm محل کار من و آبروی منو بردند و الان هم دائم از طرف اونها تحت فشارم به طوری که روح و روانم به هم ریخته! میخواستم اظهارنامه بدم ولی آدرس و کد ملی ازشون ندارم از طرفی هم می گم تنش ها بیشتر نشه و شاید سکوت من باعث شه همه چی تموم شه ولی اونها بسیار آدم های پر حاشیه ای هستند و دائم دنبال تنش درست کردن و آبرو ریختن هستند. من قبلا متارکه کردم و اکانت اینستاگرامم هم پاک کردم ولی اونها اسکرین شات دارند. من الان باید چکار کنم؟

باسلام عزیزمایک قطعه خانه به متراژ688مترمربع داشتیم به مشارکت داده ایم ودرحین مشارکت یک قرارداد مشارکت بین سازنده ومن وبرادرم که شریک من است بصورت سه دانگ نوشته شد که درآن ساخت دوبلوک به صورت هرکدام هشت طبقه در آن قید شد وهرکدام به نسبت سازنده 55 ومن وبرادرم 45 درصد درمنافع آن شریک مشاع شدیم متاسفانه طبقه هشت ما بعد از عقدقرارداد سازنده ازشهرداری مجوز 15طبقه راگرفت که طبقه 8 بلوک جلویی که جزئ سهم من بود گفت برای ساخت آن مجوز صادرنمیشود بنابراین لفظی گفت سهم شما 7 طبقه و9 طبقه من هردو پابرجا باشد وبعد ازپیشرفت کار وانتقال مرحله بمرحله کار طبقه هشتم از سهم خودم جایگزین میشود حالا بعداز مدت دیگر 95 % کار پیشرفت کرده سازنده درقبال طبقه هشتم جوابی نمیدهد آیامیشود طبق شرایط عرف تقسیم نامه ذکرشده در قرارداد نسبت که معیوب بودن سهم اینجانب که اصلا وجود خارجی ندارد دعوی ابطال تقسیم رانمود اگر جواب صحیح است بقیه مراحل دعوی چگونه خواهد بود

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice