مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

سلام خسته نباشید .من پسری هستم ۲۰ ساله . من به شدت استرس گرفتم و امیدوارم راهنماییم کنین . من نزدیک به ۱ماه پیش توی تلگرام توی یه گروهی یه خانومی توی گروه گفت یکی بیاد حرف بزنیم . منم رفتم پی ویش و با هم صحبت کردیم . بعدش فهمیدم ایشون شوهر داره .(ولی باز صحبت کردن با اونو ادامه دادم) قبل از اینکه بخوایم توی تلگرام با هم صحبت بکنیم ایشون سعی داشت از من شارژ ۳۰ تومنی بگیره ولی چون من نداشتم گفتم ۱۰ تومنی شارژ واسش بگیرم . همین اونم از سر خیرخواهی من نه حرف عاشقانه ای زدم و نه حرف جنسی ای با ایشون . ایشون در معرض طلاق بود به گفته ی خودش و میگفت من مهریم فلانه و این چیزا منم بهش گفتم بیچاره شوهرت که اینقدر باید مهر بده و گفت حقشه . البته من تنها کار زشتم این بودش که یه درخواست زشتی از ایشون کردم ولی زود به خودم اومدم و خدارو در نظر گرفتم و قبل از اینکه ایشون پیام منو ببینه (یعنی ۲ تا تیک بخوره تو تلگرام ) من پاکش کردم .درخواستم این بودش : پیشنهاد سکس حضوری دادم ولی بعد از ۲ دقیقه توبه کردمو زود پاکش کردم تا تیک دومو نخورده (البته من میترسم دیده باشه چون تو صفحه ی اصلی تلگرام که تمام کانالا و گروه ها و چت های شخصی هستند میتونی پیام یه نفرو زیر اسمش بخونی بدون اینکه تیک دوم برای کسی توی تلگرام بخوره ) گذشت فرداش واسم یه شکوائیه اومد که دقیق نمیدونم اینو از خط خودش فرستاده بود یا از جای دیگه ای اومده بود(ولی اینو میدونم که شکوائیه عه از شماره های قوه قضاییه به من ارسال نشده بود ) و بعدش زن متاهله بهم گفت بدبخت شدیم . منم کلا استرس گرفتم و با خودم گفتم کاری نکردم ‌. ایشون شماره ی منم داشت . نمیدونم انگار وقتی که میخواستم براش شارژ بگیرم ایشون شماره ی منم گرفت که مثلا اعتماد کنه . منم در جا شماره ی ایشون و مسدود کردم و اکانت تلگرامشم بلاک . اکانت خودمم تو تلگرام دیلیت اکانت کردم . چن وقت بعدش با یه شماره دیگه بهم زنگ زد اونم مسدود کردم قبل از اینکه جوابشو بدم . من حتی این خانومو ندیدم فقط عکسشو اونم با حجاب واسم فرستاد و مشخصات قد و وزن همدیگر رو هم گرفته بودیم. صداشم نشنیدم . حتی یقین ندارم ایشون پسر بوده یا دختر . حتی توی سامانه ی ثنا هم ثبت نام کردم و دیدم شکایتی اونجا نیست . طرف کلاهبردار بوده ؟ چون من واقعا کاری نکردم ولی الان وحشت کردم . استرس و ترس از ریختن ابرو . چون من بچه ی نماز خونیم و ادم موجهی هستم . تو ثنا هم رفتم شکایتی نشده بود ازم جرمی مرتکب شدم؟من عکس و قد و وزن این خانوم رو ازشون گرفتم البته دقیق نمیدونم که ایا فقط من اندازه ی قد و وزن اون خانومو ازش گرفتم و یا با همدیگه اندازه ی قد و وزن همدیگرو مبادله کردیم با لحاظ مساله ی بالا باز جرمی مرتکب شدم از این قضیه فک کنم بیشتر از ۳ ماهه که داره میگذره من یادم میاد پیام های یه شماره ای رو مسدود کردم دیشب رفتم نگاه کردم اون پیاما محتواش این بود طرف به من پیامک داده بود (مرداد این سال ) که من شوهر اون خانومم ازت شکایت کیفری کردم که اطلاعیه اش تو ثنا نمیاد و حضوری میاد دم در خونتون پرینت تماس هاتونم گرفتم ( در صورتی که من اصلا من با این خانوم تلفنی حرف نزدم ، البته بهم چن باری زنگ زدا ولی من جواب ندادم ) پرینت پیام های تلگرامیتونو گرفتم و در نهایت بهم گفت باهام تماس بگیر. منم بعد از ۳ ، ۴ ماه بهش گفتم این روش های کلاهبرداری دیگه قدیمی شده و من اصلا اون خانوم رو نمیشناسم . و از تو هم بخاطر اینکه این تهمتو به من زدی شکایت میکنم . با در نظر گرفتن تمام مسائل بالا من جرمی مرتکب شدم ؟

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice