مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

با سلام. در رابطه با طلاق از طرف زوجه درخواست کمک داشتم. ۶سال است ازدواج کرده ام. مادر دو فرزند پسر ۵ و دو سال و نیمه هستم. همسرم قبلا یکبار ازدواج کرده بود و همسر قبلیش از او شکایت کرده بود و جدا شده بود. اپ زندگی با من را با دروغ شروع کرد . یه ماهه حامله بودم که یک کامپیوتر پر از عکس و فیلم زن قبلی اش را به خانه من آورد. خودش و خانواده اش ترک بودند و بسیار مرا آزار دادند. از همان روز اول زندگیمان نسبت به روابط جنسی سرد بود و هر ۶ ماه یکبار هم به زور پیش من می آمد و فقط علاقه به دیدن فیلم داست. و وقتی از این بابت شمایت میکردم میگفت بخاطر همین نمی آیم باید اخلاقترا خوب کنی و حتی برای بچه دار شدن میگفت فقط یکبار اینکار را انجام میدهم اگر شد شد نشد باید ماه دیگر اقدام کنیم. تمام طلاهای عروسی و تمام سکه هایی که خانواده و اقوام من برای من هدیه آورده بودند را از من گرفت تا خانه اجاره کند. الان دو سال است که به پیشنهاد برادرش وارد کار خرید و فروش لوازم آرایشی اینترنتی شده است. صبحها به سر کار میرود و یازده شب به منزل می آید. وقتی هم به منزل می آید حتی یک ثانیه دست از گوشی بر نمیدارد و دایم در گوشی نگاه میکند. بسیار به من بی احترامی میکند. پولی به من نمیدهد حتی برای دکتر رفتن و میگوید همین که مواد غذایی می آورم و کوفت میکنی کافی است. تمام لباس بچه هایم را خاله ام وقتی لباس بچه هایش کوچک میشود به من میدهد تا به حال برای بچه ها لباسی نخریده. میگوید بچه نباید به مهد برود. من سر کار حسابداری میروم و بیشتر حقوقم را صرقچف بچه ها میکنم و بقیه اش را برای خودم استفاده میکنم‌ برای من چیزی نمیخرد. مام که لازم دارم پدرم برایم میخرد. اصلا بابت ارایشگاه و یا درمان و یا لباس پولی نمیدهد. بعد از دو سال که گفتم این چه وضعی استعید شد برای من و دو بچه پواچل واریز کن. دو میلیون فقط پول بعد از مدتها بابت لباس من و بچه ها همگی فقط ۲ بعد از این همه مدت پرداخت کرده. پول مهد بچه را من پرداخت میکنم. و میگوید باید خانه بمانی و بچه هایت را خودت بزرگ کنی تا به مدرسه بروند . بسیار بی احترامی میکند از صبح تا شب یک زنگ هم نمیزند اکر من هم زنگ بزنم جواب نمیدهد. من هم پدر هستم هم مادر. هرگز نبست حتی جمعه و روزهای تعطیل و عید هم سر کار میرود‌ . اخیرا به او گفته ام من میروم پزشکی قانونی و وقتی متوجه بشوند که تو نزدیک یکسال بیشتر با من رابطه نداری پدرت را در می آورند. از آن روز فقط برای اینکه توبیخ نشود ساعت دوازده شب از بیرون منزل به من پیامک میدهد که امشب برنامه داریم و وقتی نصفه شب به منزل می آید مثل ماشین کارش را بدون عشق و محبت انجام میدهد و میرود که فقط من نتوانم شکایت کنم. و من به او گفتم که من حیوان نیستم که بدون عشق و محبت فقطبرای رفع تکلیف هر ۶ ماه این کار را انجام بدهی. او انسان نیست و مسیولیت زن و بچه و تفریحشان و پوششان و غیره را به عهده نمیگیرد. و حتی حضور ندارد . من میخواهم از او جدا شوم. لطفا راهنمایی کنید. با توجه به اینکه خود خدا هم مرد هست و این قانون زن را مثل یک سگ بی ارزش میداند چگونه میشود از این مرد هرزه جدا شد؟

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice