مشاوره حقوقی آنلاین رایگان | پاسخ به سوالات حقوقی

دادجو گرامی شما می توانید در این قسمت سوال یا مشکل حقوقی خود را شرح دهید و در مقابل کارشناسان، مشاوران حقوقی آنلاین و وکلای دادیاب پس از مطالعه سوالات شما، به شما مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان ارائه می کنند. پس از بررسی پاسخ وکلا، شما می توانید در صورت نیاز از خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی تلفنی دادیاب استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با جستجو در سوالات سایر کاربران، پاسخ های وکلا را ببینید و با آنان از طریق سامانه ارتباط برقرار کنید. این قسمت از دادیاب به مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین فوری و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده شده است.

برای دریافت پاسخ دقیق‌تر و تخصصی‌تر، مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایید. 

برای سپردن پرونده خود به وکیل متخصص، به بخش خدمات وکالت مراجعه نمایید. 

اگر تمایل به مشاهده سوابق کاری و تحصیلی وکلا دارید، به بخش جستجوی وکیل مراجعه نمایید.

ثبت رایگان سوال

دردادگستری چگونه احقاق حق وضرروزیانم روجبران کنم؟(از3تاسوالم فقط به سوال دوم جواب داده شده وبه سوال اول وسوم پاسخی داده نشده است.) دراداره کارکه پرونده داشتم یک شخصی خودش رووکیل پایه یک دادگستری وحتی وکیل متخصص اداره کارمعرفی کردحتی شماره موبایلش روازش گرفتم وحتی ادرس دفتروکالتش روبهم دادکه بعدافهمیدم که نام ونام خانوادگی وادرس دفتروکالتش روعمدااشتباه گفته وازاسم ودفتروکالت یک وکیل دیگه سوئ استفاده کرده.بنده ازیک نفرشکایت کیفری کردم وچون قضیه اش پیچیده بودگفتم که نحوه تنظیم شکوائیه روبه ایشون واگذارکنم.چندین بارباهاشون تماس تلفنی برقرارکردم.بخاطرنوشتن یک شکوائیه بسیارساده که مبلغ۱میلیون تومان نمیشودروازمن گرفت درحالی که نرخ تعرفه شکوائیه خیلی کمترازاینهاست که بعدافهمیدم وحتی سرم کلاه گذاشت وگفت که بایستی مبلغ نوشتن لایحه که۱میلیون تومان وحتی حق مشاوره که مبلغ۲۰۰هزارتومان است رونقدایکجابایستی بپردازی ووقتی پرونده ات به شعبه دادیاری رسیدبه من اطلاع بده تالایحه روبنویسم وبدم ومشاوره حضوری روبرات انجام بدم وحتی این فردکلاهبردارقبل ازطرح شکایت دردفترخدمات قضایی به بنده گفت امروزدفترتعطیله وبامن دریکی ازخیابون های شهرقرارگذاشت وشکوائیه روکه نوشته بود روبه من داد متاسفانه تابه امروزنه تنهالایحه ای برای بنده ننوشته وحتی مشاوره حضوری هم بامن نکرده است.والان که بهش زنگ میزنم کلاگوشیش روخاموش کرده.به دفتروکالتی که قبلا هم بهم ادرسش روداده بودویکبارهم ادرس دفترش روبرام اس ام اس کرده بودرفتم ولی درب دفتروکالت بسته بودیک شماره موبایل دیگه ای نوشته شده بودکه به اون زنگ زدم ووکیلی پشت تلفن گفت اون شخصی که میگیدبنده نیستم ومن اصلاشمارونمیشناسم وبرای شمااصلاشکوائیه ای ننوشتم واون فردناشناس روهم نمیشناسم. به ایشان گفتم که یک نفربه اسم شماسوئ استفاده میکنه وبه اسم شمادادخواست حقوقی وشکوائیه کیفری ولایحه مینویسه وایشون هم اصلاازماجراباخبرنبودند.باتوجه به اینکه ان فردناشناس ادرس دفتروکیل دیگه ای روبرام اس ام اس زده وشماره سیمکارت طرف کلاهبرداررومیدونم وحتی ازطریق واتساپ هم به من پیام فرستاده وحتی دستخط شکوائیه ای که برای من نوشته رودارم.حالا۳تاسوال مهم دارم استدعادارم به تک تک سوالاتم پاسخ بدید: ۱-برای اخذمبلغ شکوائیه که بیش ازنرخ تعرفه از من گرفته ولایحه که ننوشته وهزینه مشاوره که انجام نداده ومبالغش روازمن گرفته ازاین فردکلاهبردارشکایت کیفری کنم یاشکایت حقوقی(جمع مبلغ میشه۲۷۰۰۰۰۰تومان)؟ ۲-اگردردفترخدمات قضایی ازاین فردکلاهبردارشکایت کنم اسم واقعیش رونمیدونم ایابرای فهمیدن اسمش کلانتری ویادادگستری نامه میده به اپراتورهمراه اول که استعلام گرفته بشه؟ ۳-چطوردردادگاه اثبات کنم که این فردناشناس باوکیل واقعی دستشون تویه کاسه است ووکیل واقعی قضیه روانکارمیکنه ومیگه من اون فردناشناس رواصلانمیشناسم؟

در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و طرح سوالات حقوقی خود و یا از طریق پرسش و پاسخ حقوقی قبل از آن که با معضل و مشکل حقوقی مواجه شوید از قرار گرفتن در موقعیتی که شما را ناچار به طرح دعوی و پیگیری حقوق پایمال شده از طریق دادگاه ها می کند، پیشگیری نمایید. بسیاری از وکلا سابقه پاسخ به سؤالات حقوقی مراجعین خود را در فضای سنتی و به صورت حضوری داشته‌اند و به سوالات حقوقی رایگان پاسخ داده‌اند اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و به ویژه اینترنت امکان اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و طرح سؤالات حقوقی آنلاین با صرف کمترین زمان و بدون اینکه نیاز به خارج شدن از منزل یا محل کار خود داشته باشید مهیّا شده است. سامانه دادیاب با در نظر گرفتن این موضوع و جهت رفع نیاز شما عزیزان قسمتی از سامانه را به مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین اختصاص داده است. در زیر به برخی سوال های شما در خصوص نحوه استفاده از پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پاسخ داده ایم در صورت نیاز ملاحظه نمایید:

برای مشاوره حقوقی آنلاین فوری چگونه باید اقدام کنم؟

بعد از ثبت نام در سامانه دادیاب، و وارد شدن به قسمت مشاوره آنلاین رایگان از طریق دکمه ثبت سوال که در بالای صفحه قرار دارد، سوال مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر پاسخ وکلا و مشاوران حاضر در سامانه می مانید.

آیا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان توسط وکلای پایه یک انجام می شود و یا کارشناسان حقوقی نیز پاسخگو هستند؟

تمامی سوال های شما توسط وکلای پایه یک دادگستری و یا کاراموزان وکالت پاسخ داده می شود. در سامانه دادیاب کارشناسان حقوقی امکان ثبت نام ندارند و فقط وکلای دارای پروانه وکالت که تجربه و تخصص کافی دارند و کارآموزان دوره وکالت به سوالات شما پاسخ می دهند تا بهترین جواب را دز اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا می توانم با مشاور حقوقی رایگان به صورت خصوصی صحبت کنم؟

شما در سامانه دادیاب این امکان را دارید که هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با مشاور حقوقی آنلاین مورد نظر خود به صورت رایگان مکالمه داشته باشید و در صورت رضایت از پاسخ وکلا در مراحل بعدی مسائل حقوقی خود از آنها کمک بگیرید.

چگونه می توانم پاسخ سوالات حقوقی رایگان خود را مشاهده کنم؟

با نام کاربری و رمز ورود خود وارد سامانه شوید و سپس از طریق پنل کاربری خود و یا مربع سبز رنگ بالای سامانه که در سمت راست قرار دارد بر روی قسمت سوالات عمومی و سپس بر روی سوالی که پرسیده اید کلیک کنید تا پاسخ سوال خود را توسط مشاوران مختلف مشاهده کنید.

مدت زمان پاسخگویی وکلا در پرسش و پاسخ حقوقی رایگان چقدر خواهد بود؟

این موضوع بستگی به وکیل خواهد داشت، ممکن است وکیلی آنلاین بوده و در همان زمان پاسخگو باشد و یا ممکن است چند ساعتی به طول انجامد اما نهایتاً ظرف 24 ساعت پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

هدف از ایجاد بخش مشاوره حقوقی رایگان در دادیاب چه بوده است؟

یکی از اهداف مجموعه برای ایجاد بخش مشاوره حقوقی آنلاین کمک به قشر کم درامد جامعه بوده تا بدون پرداخت مبلغی به پاسخ سوالات حقوقی خود دست یابند. هدف دیگر از ارائه این خدمت این است که افراد ابتدا سوال حقوقی خود را مطرح نمایند و سپس با درنظر گرفتن پاسخ وکلای مختلف تصمیم بگیرند چگونه اقدام کنند و یا از بین وکلایی که به سوال های حقوقی آنها جواب جامع تری داده اند در صورت نیاز از طریق سامانه دادیاب ارتباط برقرار نمایند.

مشاوره حقوقی آنلاین رایگان توسط چند مشاور انجام می گردد؟

هر سوالی که توسط شما ثبت شود حداقل توسط سه مشاور و حداکثر توسط پنج تا شش مشاور پاسخ داده می شود. شما می توانید پاسخ همه وکلا را مشاهده کرده و با جمع بندی و تحلیل همه جواب ها به یک نتیجه جامع در خصوص سوالتان برسید.

چگونه در سامانه دادیاب می توانیم مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشیم؟

برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق لینک زیر به بخش مربوطه مراجعه نمایید و موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بعد از خرید بسته 30 یا 60 دقیقه‌ای، پشتیبانان سامانه هماهنگی لازم را با وکیل مورد نظر انجام می دهند و در تایم ذکر شده توسط وکیل می توانید مشاوره تلفنی خود را انجام دهید.

https://www.daadyab.com/phonelegaladvice